Małopolska bije rekord w słuchaniu Tuwima!

Małopolska bije rekord w słuchaniu Tuwima!
Drukuj Skomentuj

Radio Kraków wzywa wszystkich mieszkańców Małopolski do bicia rekordu świata we wspólnym słuchaniu Tuwima!

Z okazji Roku Tuwima Radio Kraków wydało płytę "Ptasie Radio" z najpiękniejszymi wierszami poety w interpretacji znanych i lubianych artystów. Tym wydawnictwem Radio Kraków pragnie włączyć się w obchody Roku Tuwima i zachęcić do wspólnego słuchania wierszy Tuwima wszystkie dzieci w Małopolsce! Najpiękniejsze wiersze Tuwima przeczytali, doskonale się przy tym bawiąc, Anna Dymna, Dorota Segda i Jan Peszek.

Wspólne słuchanie już 3 czerwca o godz. 10.10 i z tego powodu Radio Kraków apeluje do zaniechania pracy: Porzućcie komputery, wyłączcie telefony i na kilka minut oderwijcie się od swoich zajęć, gdyż możecie przyczynić się do rekordu świata we wspólnym słuchaniu Tuwima!

Chęć wspólnego słuchania wyraziło już prawie pół tysiąca małopolskich przedszkoli, które zgłaszając uczestnictwo w akcji otrzymało w prezencie płytę "Ptasie Radio". Wielkie słuchowisko odbędzie się już 3 czerwca, jednak wiersze Tuwima można słuchać w każdy inny dzień. Twórczość poety jest miła dla ucha niezależnie od wieku.

Celem akcji jest przekonanie, że wiersze Tuwima są ciekawe i atrakcyjne nie tylko dla dorosłych, ale przede wszystkim dla dzieci. Radio Kraków zachęca wszystkich mieszkańców Małopolski do wspólnego słuchania i bicia rekordu świata.

Jeśli chcesz wziąć udział we wspólnych słuchaniu wierszy Tuwima może się jeszcze zgłosić pisząc na adres mailowy: Tuwim@radiokrakow.pl. Na wybranych uczestników akcji czekają fantastyczne płyty "Ptasie Radio".

Radio Kraków zaprasza również do „Radiowej biblioteki”. Od 3 do 7
czerwca o godz. 11.45 i 22.50. Na antenie Radia Kraków Tuwima czytać będą Anna Dymna, Dorota Segda i Jan Peszek.

Podobne artykuły

Skomentuj

Bądź pierwszym, który skomentuje ten wpis!

Tagi