Malowanie kostkami lodu

Malowanie kostkami lodu
Drukuj Skomentuj

Wydaje ci się, że wykorzystałeś już wszystkie możliwe pomysły na kreatywną zabawę z przedszkolakiem? Koniecznie wypróbujcie malowanie kostkami lodu! To świetny pomysł na upalne dni i szansa na chwilę ochłody! Przeczytaj, jak przygotować się do kreatywnego malowania kostkami lodu.

Kolorowanie kostkami lodu to wspaniały pomysł na zabawę dla dzieci, które są artystycznymi duszami. Obrazki wykonane tą techniką są wyjątkowe i prezentują się niezwykle oryginalnie. Co więcej, to niezwykła zabawa dla twojego dziecka!

 

 

Jak przygotować kolorowe kostki lodu?


Kolorowe kostki lodu możesz uzyskać poprzez zafarbowanie wody poprzez zamoczenie w niej kolorowej krepiny. To niezwykle proste! Wystarczy, że w oddzielnych szklankach, w niewielkiej ilości wody będziesz moczyć krepinę. Należy zrobić to tak, by każdy kolor był w innej szklance. Następnie należy usunąć z wody krepinę, a zabarwioną wodę przelać do foremki lodu i zamrozić.

Do zabawy przygotuj się już poprzedniego dnia, by kostki lodu zdążyły zamarznąć na dobre!

 

 

Co dalej?


Kolejnym krokiem jest przygotowanie podstawy, na której twoje dziecko stworzy swój wyjątkowy rysunek. Do kartki bloku technicznego przyklej materiał, który poradzi sobie z wchłanianiem wody. Możesz wykorzystać do tego watę, chusteczki higieniczne lub waciki kosmetyczne.

Na malowanie trzeba poczekać aż kostki lodu zaczną się topić. Gwarantujemy, że efekt będzie fantastyczny a uśmiech na twarzy twojego dziecka nie zniknie ani na moment!

 

 

Autor: Izabela Nestioruk


Podobne artykuły

Skomentuj

Bądź pierwszym, który skomentuje ten wpis!