Masowe szczepienie uczniów w szkołach. Ale jest luka

Masowe szczepienie uczniów w szkołach. Ale jest luka
Drukuj Skomentuj

Ministerstwo Zdrowia chce szczepić uczniów w szkołach. Jest jednak pewna luka w przepisach, która może zniweczyć ten plan masowych szczepień. O co chodzi? Odpowiadamy.

Masowe szczepienie uczniów w szkołach – co trzeba wiedzieć?


Wszystkie dzieci do momentu ukończenia 18. roku życia podlegają obowiązkowi szczepień, jednak coraz więcej rodziców nic sobie z tego nie robi. Ministerstwo Zdrowia chce temu zaradzić. Jak podaje Portal Samorzadowy.pl, ministerka zdrowia Izabela Leszczyna na zwołanej niedawno konferencji prasowej zakomunikowała, że ministerstwo chce, aby od września w szkołach odbywały się bezpłatne szczepienia na HPV dla dziewcząt i chłopców. Pewna luka jednak na to nie pozwala. Chodzi o obowiązek obecności rodzica podczas zabiegu. Szczepienia miałyby odbywać się również w aptekach, tak jak było to podczas pandemii COVID-19.

 

Sprawdź także: Kiedy rusza program in vitro? Będzie finansowany


„Jesteśmy społeczeństwem, jednym z tych niestety w Unii Europejskiej, gdzie szczepienia przeciw grypie, także przeciw covid, są najniższe” - powiedziała Izabela Leszczyna.

 

Bezpłatne szczepienia na HPV dla dzieci – komu przysługują?


Bezpłatne szczepienia na HPV obowiązują od 1 czerwca 2023 roku dla dzieci w wieku 12-13 lat, a od 2 września rozszerzono na uczniów w wieku od 9 do 17 lat.Autorka: Izabela Nestioruk-Narojek


Źródło: portalsamorzadowy.pl

Podobne artykuły

Skomentuj

Bądź pierwszym, który skomentuje ten wpis!