Melorymki, czyli muzyczne rymowanki dla dzieci

Melorymki, czyli muzyczne rymowanki dla dzieci
Drukuj Skomentuj

Jak dbać o prawidłowy rozwój dzieci? Oczywiście poprzez dobrą zabawę! Jak nikt inny, pomagają w tym Melorymki, czyli muzyczne rymowanki dla najmłodszych.

Któż nie zna prostych wierszyków, takich jak „Wlazł kotek na płotek”, „Idzie rak” czy „Ele mele dudki”? W tych niezwykle popularnych i niepozornych utworach ukryty jest, o czym wiele osób zapomina, ogromny potencjał edukacyjny.

Właśnie ten aspekt postanowili wykorzystać autorzy Melorymek, czyli muzycznych rymowanek dla najmłodszych. Przygotowali więc 36 zabawnych, bardzo muzycznych krótkich piosenek dla dzieci, pełnych rymów i rytmów.

Sewis Przedszkola.edu.pl objął projekt oficjalnym patronatem medialnym.

W Melorymkach wykorzystano metodę umuzykalniania dzieci stworzoną przez słynnego pedagoga Carla Orffa, która kładzie nacisk na trzy główne elementy: śpiew, rytm i grę na prostych instrumentach perkusyjnych - tzw. instrumentarium Orffa (bębenki, grzechotki, dzwonki melodyczne, talerze, trójkąty) – optymalnych dla rozwoju małego dziecka. Wszystkie melodie Melorymek zostały wykonane z wykorzystaniem właśnie tych prostych instrumentów.

Rymowanki dla dzieci charakteryzuje rytm i powtarzające się fragmenty, są więc łatwe do zapamiętania i odtworzenia. Połączenie zabaw słowno-muzycznych z ruchem, dostarcza dzieciom mnóstwo zabawy, radości i śmiechu oraz przekłada się na wieloaspektowy rozwój malucha. W szczególności kształtuje się pamięć, kreatywność, inteligencja językowa oraz pewności siebie.

Do płyty dołączona jest książeczka z tekstami 36 „melorymek”. Na szczególną uwagę zasługuje fakt, że w nagraniach wzięło udział siedmiu małych artystów. Płyta ukazuje się w ramach Akcji „ Cała rodzina gra i śpiewa”, w trakcie której zachęcamy całe rodziny do wspólnego śpiewania i muzykowania na prostych instrumentach.

Podobne artykuły

Skomentuj

Bądź pierwszym, który skomentuje ten wpis!

Tagi