Międzypokoleniowy Festiwal Literatury Dziecięcej - Ojce i Dziatki już 7 sierpnia

Międzypokoleniowy Festiwal Literatury Dziecięcej - Ojce i Dziatki już 7 sierpnia
galeria zdjęć (2) Drukuj Skomentuj

Rozkręcamy wyobraźnię w Opolu


7 sierpnia już po raz trzeci Międzypokoleniowy Festiwal Literatury Dziecięcej – Ojce i Dziatki wraz z Miejską Biblioteką Publiczną w Opolu zapraszają na prawdziwą ucztę literacką.

Tym razem z dziećmi spotka się jedna z najlepszych animatorek kultury –  Małgorzata Swędrowska, autorka znakomitego cyklu książek „Moja mama, mój tata” „Moja babcia, mój dziadek”, „Mój brat, moja siostra” oraz uwielbianego przez dzieci „Elementarza w podskokach”. Pani Małgorzata podkreśla, że aktywne spotkania, podczas których nie tylko oczka i uszka dzieci są zachwycone, ale też nóżki są zajęte, to priorytet w promocji czytelnictwa.

Festiwalową nowością będzie niepublikowana jak dotąd niezwykła  wystawa wybranych polskich komiksów. Jak podkreśla dyrektor programowa Festiwalu Agnieszka Karp-Szymańska – „Komiksy, choć zawsze popularne, od kilku lat przeżywają prawdziwy renesans. To już nie tylko propozycja dla wielbicieli fantasy. Wielu twórców komiksowych podejmuje tematy współczesne, ważne także w świecie dzieci i młodzieży. Relacje rówieśnicze i międzypokoleniowe, a także emocje w wielu odcieniach – to tylko niektóre z tematów podejmowanych w przedstawionych pracach, których mistrzowskie fabuły znakomicie korespondują z oryginalną i niezwykle różnorodną formą. Oczarowani pracami polskich twórców, wyróżnionych w prestiżowym Konkursie im. Janusza Christy dzielimy się z Wami zachwytem i zapraszamy na chwilę refleksji.”

Wystawa potrwa od 7 sierpnia do 6 września, a otwiera ją  warsztat z wyjątkową autorką komiksów Bereniką Kołomycką. Tego nie można przegapić!

Wydarzenia są darmowe, ale obowiązuje rezerwacja miejsc:  https://festiwalliteraturydzieciecej.pl/event/festiwal-opole/


Dofinansowano ze środków Ministra Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu pochodzących z Funduszu Promocji Kultury.

Partner Fundacja PZU.

 

 

Źródło: materiały prasowe

Podobne artykuły

Skomentuj

Bądź pierwszym, który skomentuje ten wpis!