Międzypokoleniowy Festiwal Literatury Dziecięcej 2021

Międzypokoleniowy Festiwal Literatury Dziecięcej 2021
Drukuj Skomentuj

Z radością informujemy, że w związku z rozluźnieniem pandemicznych obostrzeń Międzypokoleniowy Festiwal Literatury Dziecięcej - Ojce i Dziatki już 1 lipca powraca do Katowic!

Sensoryczne ogrody, bajeczne owady, sadzenie drzew oraz marzenia we wszystkich smakach.To tylko nieliczne atrakcje zbliżającej się katowickiej edycji Międzypokoleniowego Festiwalu Literatury Dziecięcej – Ojce i Dziatki!

 

Wśród gości sami znakomici i wielokrotnie nagradzani: Grzegorz Kasdepke, Joanna Guszta,  Marianna Oklejak, Paweł Mildner, Przemysław Liput, Joanna Jagiełło, Krzysztof Łapiński oraz Krystyna Lipka-Sztarbałło. To oni podejmą wyzwanie udowodnienia najmłodszym, że książka może dostarczać podobnych emocji co nowe technologie oraz jest blisko ich problemów i zainteresowań.

W programie jak zawsze została zachowana równowaga pomiędzy literaturą a sztuką. Ilustracje stanowią integralną część książki i to one często potrafią do książki zachęcić. Dlatego organizatorzy nie tylko proponują sporo warsztatów artystycznych, ale także zapraszają do obejrzenia wystaw na tę okoliczność przygotowanych:

Štěpán Zavřel – „Ilustracje”, MBP Filia nr 26, ul. Goetla 2  – 28.06-29.07.2021

Iwona Chmielewska – „Abecadło”, MBP Filia nr 3, ul. Gliwicka 93 –  24.06-02.07.2021

Józef Wilkoń – „Leopantera. Historia pewnej miłości”, MBP Filia nr 14, ul. Piastów 20  – 01.07-29.07.2021

Marcin Minor – „Baśnie wybrane braci Grimm”, MBP Filia nr 16, ul. Wajdy 21  –  01.06-14.07.2021

 

Wydarzenia odbędą się nareszcie w tradycyjnej formie, ale przez cały tydzień festiwalowy na Facebooku będą dostępne szczególne atrakcje: internetowe rozgrywki „Zagraj z Kleksem”, „Czytanki na czasie”, „Kołysanki”, a także cieszące się dużym zainteresowaniem „Męskie czytanie”.

 

Wszystkie wydarzenia są darmowe, a podczas większości z nich można zdobyć specjalnie wyselekcjonowane przez naszych ekspertów książki oraz gadżety festiwalowe. Na te ostatnie z pewnością nie zabraknie chętnych, bo grafikę na nich wykorzystaną wykonał  specjalnie dla nas sam mistrz – Józef Wilkoń.

 

Należy pamiętać, że na wszystkie wydarzenia obowiązują zapisy, a liczba miejsc jest ograniczona!

https://festiwalliteraturydzieciecej.pl/event/festiwal-katowice/

 

Warto śledzić również media społecznościowe Festiwalu: profil na Facebooku, na którym można znaleźć najświeższe informacje, oraz Instagram uginający się od książkowych rekomendacji.    https://www.facebook.com/MiedzypokoleniowyFestiwal
    https://www.instagram.com/festiwal_literatury_dzieciecej

 

Dofinansowano ze środków Ministra Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu pochodzących z Funduszu Promocji Kultury.

 

Partner Fundacja PZU.


Źródło: materiały prasowe

Podobne artykuły

Skomentuj

Bądź pierwszym, który skomentuje ten wpis!