Mniej sześciolatków w szkołach

Mniej sześciolatków w szkołach
Drukuj Skomentuj

W dniu rozpoczęcia nowego roku szkolnego w szkołach podstawowych będzie mniej sześciolatków niż w poprzednich latach!

Według informacji jakie podaje Gazeta Prawna, w niektórych miastach sześciolatków w szkole może być nawet o połowę mniej. We wrześniu edukację w szkole podstawowej rozpocznie mniej dzieci ponieważ rodzice wolą, aby podopieczni zostali w zerówkach. Co za tym idzie, reformę będzie trzeba rozpoczynać od nowa. Na podstawie danych DGP okazuje się, że w większości miast odnotowano zdecydowany spadek ilości dzieci sześcioletnich, które z początkiem września rozpoczną naukę w szkole podstawowej.

Przyglądając się statystykom z lat ubiegłych okazuje się, że w 2011 roku do pierwszej klasy chodził co piąty sześciolatek. Wysyłanie dziecka o rok wcześniej do szkoły rodzice argumentowali obawami, że w 2012 roku po prostu zabraknie miejsc w klasach. Początkowo w tym roku naukę w szkole miały rozpocząć wszystkie dzieci urodzone w 2006 roku. Za sprawą protestów rodziców, Ministerstwo Edukacji Narodowej przesunęło jednak reformę o dwa lata.

Do tej pory MEN na reformę edukacji przewidziało 244 mln zł. Pieniądze miały zostać przeznaczone na zakup materiałów dla dzieci, a także na modernizację placów zabaw. Okazuje się, że aby taka inwestycja doszła do skutku, samorządy musiałyby z własnej kieszeni zainwestować dużą sumę pieniędzy, a nie było ich na to stać.

Reforma edukacji wejdzie w życie za dwa lata. Do tego czasu samorządy mają dostać 600 mln zł na modernizację placówek szkolnych.

Źródło: www.gazetaprawna.pl

Podobne artykuły

Skomentuj

Bądź pierwszym, który skomentuje ten wpis!

Tagi