Moja Pierwsza Wizyta w Kinie: filmowa edukacja ekologiczna dla najmłodszych

Moja Pierwsza Wizyta w Kinie: filmowa edukacja ekologiczna dla najmłodszych
Drukuj Skomentuj

Zbliża się Międzynarodowy Dzień Ziemi. Z tej okazji, projekt Multikina, czyli Moja Pierwsza Wizyta w Kinie szykuje specjalne atrakcje dla przedszkoli w postaci filmowej edukacji ekologicznej.

Serwis Przedszkola.edu.pl sprawuje oficjalny patronat medialny nad projektem.

 

W kwietniu, grupy przedszkolne z podstawami ekologii, spotkają się ze swoimi ulubionymi bohaterami. Będą to Kacper i Emma na safari, Reksio oraz uczynna Myszka z klasycznych polskich animacji. Filmowe postacie będą dla dzieci prawdziwym wzorem ekologicznego postępowania. Bohaterowie udowodnią maluchom, że warto pomagać przeróżnym zwierzętom. Dlatego też, Święto Ziemi w Multikinie będzie niezwykłą celebracją różnorodności fauny i flory. 

 

Kinowy projekt przeznaczony dla dzieci to także okazja, by podnieść ekologiczną świadomość najmłodszych widzów, a tym samym włączyć ich w rozwiązywanie globalnych problemów na lokalną skalę. 

 

Głównym punktem programu Dnia Ziemi jest gra edukacyjna, która odbędzie się na przestrzeni kina. Dzięki niej, dzieci dowiedzą się, jak po śladach rozpoznać i tropić leśne zwierzęta, jak im pomagać i co zrobić, by im nie zaszkodzić. Dodatkowo, maluchy zapoznają się również z zasadami segregacji śmieci.

 

W wybranych kinach odbędzie się zbiórka nakrętek na cele charytatywne.

 

Pokazy z okazji Dnia Ziemi mogą odbywać się każdego dnia kwietnia.

 

Zachęcamy nauczycieli przedszkolnych do kontaktu z lokalnym specjalistą do spraw rezerwacji grupowych. Dane kontaktowe odnaleźć można pod adresem:  www.multikino.pl.

 

Koszt biletu to 12 zł od uczestnika; opiekunów grup zapraszamy bezpłatnie.

 

Podobne artykuły

Skomentuj

Bądź pierwszym, który skomentuje ten wpis!

Tagi