Nadchodzą duże zmiany. Likwidacja zerówek niepokoi rodziców

Nadchodzą duże zmiany. Likwidacja zerówek niepokoi rodziców
Drukuj Skomentuj

Dzieci mają obowiązek uczęszczać do zerówki, jednak takich placówek jest coraz mniej. Rodzice niepokoją się zatem o miejsca w oddziałach przedszkolnych, bo widać wyraźną tendencję do przenoszenia ich do szkół.

Likwidacja zerówek w przedszkolach


Kolejne przedszkola decydują się na zamknięcie zerówek w swoich oddziałach. Bardzo często dzieje się to bez wiedzy rodziców, do których informacja ta dociera dopiero po zakończeniu rekrutacji.


"Przed majówką zostaliśmy poinformowani przez dyrekcję szkoły, że w przedszkolu jest likwidowana jedna grupa i nasze dzieci powinny pójść do zerówki w szkole [...]. Miasto zdecydowało się na zamknięcie grupy 6-latków w momencie, kiedy w przedszkolu "Demptusiowo" chęć kontynuowania nauki w zerówce wyraziło ok. 46 dzieci" - napisał jeden z zszokowanych rodziców do redakcji portalu Trójmiasto.pl.

 

Sprawdź także: Podwyżki dla nauczycieli wychowania przedszkolnego? Jest odpowiedź


Wielu rodziców nie chce posyłać pociech do zerówek w oddziałach szkolnych, tłumacząc, że są gorzej dostosowane do ich dzieci niż te w przedszkolach. Oferują więcej zajęć i aktywności skierowanych do kilkulatków.  


Na likwidowanie zerówek ma też wpływ niż demograficzny - dzieci rodzi się mniej, więc i mniej miejsc w przedszkolach potrzeba. Nie brakuje ich za to w szkołach, więc nie ma powodu tworzenia zerówek w przedszkolach.Autorka: Izabela Nestioruk-Narojek


Źródło: trójmiasto.pl

Podobne artykuły

Skomentuj

Bądź pierwszym, który skomentuje ten wpis!