Najlepsze kreatywne zabawy na plaży dla przedszkolaków

Najlepsze kreatywne zabawy na plaży dla przedszkolaków
Drukuj Skomentuj

Wakacje w pełni, ale rodzinny wyjazd na urlop wciąż przed wieloma dziećmi i ich rodzicami. Jak bawić się wspólnie na plaży, by wykorzystać w pełni wspólnie spędzany czas? Podpowiadamy.

Najlepsze kreatywne zabawy nad morzem dla całej rodziny


Jedną z najpopularniejszych zabaw na plaży jest zakopywanie w piasku całego ciała. Potrafi wywołać uśmiech na twarzy i dzieci, i dorosłych. Bardzo popularne jest też wspólne budowanie zamków z piasku, co nigdy się nie nudzi. Proponujemy jednak mniej znane, ale naprawdę zajmujące zabawy.

 

Sprawdź także: Książeczki dla dzieci po angielsku -- dlaczego warto mieć w swoim domu?


Zawody w przenoszeniu wody to doskonała okazja, by zażyć na plaży trochę ruchu. Dzieci za pomocą łyżki, plastikowego kubeczka czy innych naczyń, muszą napełnić swoje wiaderka wodą przyniesioną znad morza. Wygrywa ten, kto najszybciej napełni swoje wiaderko.
Zabawa w poszukiwanie skarbów to zabawa, która zaangażuje przedszkolaków w stu procentach. Wystarczy ukryć w piasku muszelki, kamyki czy kolorowe koraliki, a następnie zorganizować poszukiwania.


Mały turniej piłki na plaży czy w morzu to kolejna doskonała propozycja. To również świetna okazja do spędzenia czasu razem i wspólnego bawienia się w rytmie morskich fal.


Zawody w rysowaniu na piasku to nie lada gratka dla małych artystów. Mogą użyć do tego palców, czy patyków, a ogranicza je wyłącznie wyobraźnia.


Budowanie trasy z przeszkodami z rzeczy znalezionych na plaży (kamyki, muszelki i patyki), aby stworzyć trasę z przeszkodami dla plastikowych zwierzątek, to świetna zabawa. To zadanie rozwija zdolności konstrukcyjne i wspiera logiczne myślenie.

 

Czytaj również: Zabawki dla dzieci - na jakie funkcje zwrócić uwagę?


Zabawa w przeciąganie liny – pojedyncze lub grupowe – to nie lada gratka i każdy będzie chciał do was dołączyć. Zamiast liny możemy związać kilka ręczników, które na pewno zabraliśmy ze sobą na plażę.

 


Autorka: Izabela Nestioruk-Narojek

Podobne artykuły

Skomentuj

Bądź pierwszym, który skomentuje ten wpis!