Najlepsze świąteczne filmy animowane dla dzieci

Najlepsze świąteczne filmy animowane dla dzieci
Drukuj Skomentuj

Święta Bożego Narodzenia to szczególny czas. Mamy nadzieję, że magię świąt poczujemy również w tym trudnym dla nas roku. Warto więc już teraz zadbać o to, by wczuć się w świąteczny klimat. Można zrobić to między innymi poprzez seanse świątecznych filmów animowanych dla dzieci. To również doskonały sposób na spędzenie czasu w gronie rodzinnym. Poniżej przedstawiamy listę najciekawszych świątecznych filmów animowanych.

 

"Klaus" 2019

 

„Klaus” to nietypowa świąteczna historia dostępna w serwisie Netflix. Ten film animowany przypadł do gustu zarówno dzieciom, jak i rodzicom, więc okrzyknięto go najnowszym symbolem Świąt Bożego Narodzenia.


Film opowiada historię młodego chłopaka Jaspera, który został wysłany przez ojca do szkoły dla listonoszy, ale tęskni za luksusem i chce się stamtąd jak najszybciej wydostać. Ostatnią deską ratunku dla chłopaka okazuje się drwal o imieniu Klaus. Mężczyzna ma swojej szopie setki misternie stworzonych zabawek, które główny bohater zaczyna dostarczać dzieciom z miasteczka w zamian za listy wysyłane do magicznego Klausa.

 

Czytaj również: Najlepsze zabawy andrzejkowe dla dzieci

 

"Grinch" 2018


Mieszkańcy Ktosiowa oczekują Białego Bożego Narodzenia, a zielony stwór Grinch znów nie cofnie się przed niczym, by je zepsuć.
Postać Grincha jest nam wszystkim doskonale znana. Bo kto, bardziej od tego zielonego stworka, nienawidzi świąt?  To pełna humoru komedia dla całej rodziny – niezależnie od wieku. Dzięki niej poczujecie świąteczny klimat i docenicie magię świąt!

 

 

"Opowieść Wigilijna" 2009


Opowieść Wigilijna to nieco mroczna wizja Świąt Bożego Narodzenia, ale świetnie znana i kochana przez widzów.  

Główny bohater – Ebenezer Scrooge – zostanie nawiedzony przez trzy duchy, które zabiorą go w podróż w czasie. Ostrzegą go, że jeśli nie zmieni swoje postępowania, skończy bardzo źle.

 

Czytaj również: Dziecko na kwarantannie - co robić?

 

Choć jest to animacja dla dzieci, to wracają do niej co roku również i dorośli. Polecamy seans, który zwróci uwagę na to, co jest najważniejsze w czasie świąt i udowodni, jak ważne jest bycie dobrym człowiekiem.

 

 

 

Autor: Izabela Nestioruk

Podobne artykuły

Skomentuj

Bądź pierwszym, który skomentuje ten wpis!