Najlepsze wodne zabawy na upalne dni

Najlepsze wodne zabawy na upalne dni
Drukuj Skomentuj

Eksperci prognozują, że pogoda w sierpniu będzie wyjątkowo gorąca. Warto przygotować się na te upalne dni z wyprzedzeniem. Jeśli jesteś rodzicem dziecka, które uwielbia zabawy z wodą – koniecznie zapoznaj się z naszymi propozycjami wodnych zabaw!

Wąż z baniek mydlanych


Twoje dziecko kocha widok baniek mydlanych? Proponujemy całkiem nowe rozwiązanie, dzięki któremu razem z dzieckiem będziecie mogli wyczarować bańkowego węża. Aby go stworzyć należy:
    • Odciąć spód butelki
    • Owinąć wyciętą dziurę kawałkiem materiału - najlepiej skarpetką i wzmocnić ją gumką recepturką
    • Wlać do butelki płyn  do mycia naczyń wymieszany z wodą

 

To wszystko! Dmuchając w butelkę sprawisz, że w twoim ogrodzie pojawi się długi bańkowy wąż!

 

Wojna balonowa


Wojna z użyciem balonów wypełnionych wodą to gwarancja śmiechu, radości i zdrowej rywalizacji! Aby świetnie się bawić należy przygotować duży ręcznik i zestaw balonów z wodą. Następnie dzieci powinny podzielić się w pary. Zadaniem jednej z drużyn jest podrzucenie balona, zaś drugiej – złapanie go w ręcznik.

 

Wodny dart


Przygotuj planszę, do której przyczepisz balony wypełnione wodą. Będziecie potrzebować również rzutek, więc warto ustawić planszę w bezpiecznym dla rodziny miejscu. Zadaniem dzieci będzie trafienie jak największej liczby balonów, jednak zabawę tę można modyfikować na przeróżne sposoby.

 

Ogródkowe żagle

 

To świetna zabawa nie tylko dla maluchów. Aby rozpocząć zabawę należy przygotować tor dla żaglówek. Możesz wykonać go z rynien, rurek, a nawet kartonu owiniętego folią i wypełnić je wodą. Zadaniem dzieci, za pomocą wachlarzy lub podmuchu, będzie wprawienie żaglówki w ruch tak, by pierwsza dotarła do mety.Wyścig czas zacząć!

 

 

Autor: Izabela Nestioruk

 

Podobne artykuły

Skomentuj

Bądź pierwszym, który skomentuje ten wpis!