Najlepsze zabawy andrzejkowe dla dzieci

Najlepsze zabawy andrzejkowe dla dzieci
Drukuj Skomentuj

Andrzejki przypadają na noc z 29 na 30 listopada. Jest to jednocześnie wigilia imienin Andrzeja. Dawniej był to świetny pretekst do spotkań z przyjaciółmi,  ale też wyczekiwany przez panie czas, kiedy to królowały miłosne wróżby. Dziś, choć ten zwyczaj powoli zanika, to warto przygotować zabawy andrzejkowe dla dzieci, by poznały ten wymierający już zwyczaj, ale też świetnie się bawiły!


Lanie wosku


To jedna z najpopularniejszych i najbardziej lubianych przez dzieci zabaw.

Przygotowanie:

Świeca
Garnek
Miska z zimną wodą
Klucz

Przez oczko klucza na wodę lać roztopiony wosk. Zastygła masa, która powstanie, ma zdradzać przyszłość.  Odważycie się?

 

Czytaj również: Angielski dla najmłodszych

 


Buty

 

 


Kolejną popularną zabawą jest ustawianie butów. Należy ustawiać je od rogu pomieszczenia aż do drzwi. Gdy skończą się buty, na początek układa się parę, która znajduje się na końcu kolejki. Czyje buty jako pierwsze przekroczą próg -  ta osoba najszybciej wyjdzie za mąż.

 

Serce z imionami

 

 

 

To świetna zabawa dla przedszkolaków. Na wyciętym z papieru bloku technicznego sercu należy wypisać męskie lub kobiece imiona – w zależności od tego, kto będzie wróżył.  Następnie należy odwrócić serce, by nie widzieć imion, i trafić szpilką w papier. Imię, które zostanie przebite, wskaże imię twojej przyszłej miłości.

 

Czytaj również: Matematyka na sportowo

 


Balony z wróżbą

 

 


W nadmuchanych balonach ukryj wróżby. Dzieci wybierają balon i przebijają go szpilką lub siadają na nim, by pękł. Po tym następuje odczytanie wróżb. Mogą być to śmieszne wróżby bądź całkowicie poważne np. „spełni się twoje największe marzenie”, „poznasz kogoś wspaniałego”, „niedługo stanie się coś, co całkowicie cię zaskoczy”.

 

Kapeluszowe marzenie

 

 

Dzieci na kartkach piszą swoje największe marzenie. Następnie składają kartkę i próbują wrzucić ją do stojącego nieopodal kapelusza lub miski. Każdy uczestnik zabawy ma trzy szanse. Jeśli uda się trafić – marzenie na pewno się spełni!

 


Autor: Izabela Nestioruk

Podobne artykuły

Skomentuj

Bądź pierwszym, który skomentuje ten wpis!