Najlepsze zabawy Mikołajkowe dla dzieci

Najlepsze zabawy Mikołajkowe dla dzieci
Drukuj Skomentuj

Zabawy zorganizowane z okazji Mikołajek to fantastyczne uzupełnienie wizyty św. Mikołaja w przedszkolu. Jakie zabawy wybrać, by zaktywizować każde dziecko? Które zabawy świąteczne będą najodpowiedniejsze? Odpowiadamy.

Gry i zabawy dla dzieci na Mikołajki


Zabawy Mikołajkowe świetnie sprawdzają się dla dzieci w każdym wieku. Sekret tkwi w tym, by jak najbardziej nawiązywały do klimatu Świąt Bożego Narodzenia i pozwalały dzieciom na wspólną zabawę. Przedstawiamy najlepsze pomysły na Mikołajkowe zabawy.

 

Drużynowe segregowanie prezentów od św. Mikołaja


Segregowanie prezentów od Świętego Mikołaja to wspaniała drużynowa zabawa. Nie potrzeba do niej wiele nakładów pieniężnych, a przygotowanie jest bardzo szybkie. W zależności od wieku dzieci można utrudniać im zabawę rozszerzając o dodatkowe warianty. Można skorzystać z zabawek, które znajdują się już w przedszkolu. Należy wręczyć dzieciom karteczki – listy innych dzieci do św. Mikołaja i poprosić maluchy o to, by posegregowały zabawki według tych właśnie list, by każde dziecko otrzymało taki prezent, o jakim marzyło.

 

Sprawdź także: Jak zorganizować wizytę Mikołaja w przedszkolu?

 

Pakowanie świątecznego prezentu


Pakowanie świątecznego prezentu to zabawa, przy której zawsze jest dużo śmiechu. Przedszkolaki muszą wybrać spośród swojej drużyny jedną osobę, którą będą musiały owinąć papierem (do ramion!), by przypominała prezent z worka Mikołaja. Drużyna, która zrobi to jako pierwsza, wygrywa.

 

Raz, dwa, trzy – Mikołaj patrzy


To dość popularna zabawa, którą można wykorzystać również z okazji Mikołajek. Odwrócony plecami do dzieci Mikołaj musi wypowiadać formułę „raz, dwa, trzy – Mikołaj patrzy!”, gdy się odwróci, dziecko które się poruszy odpada z zabawy. Wygrywa ostania osoba.

 

Rozkaz Mikołaja


To bardzo prosta zabawa, która pobudzi w przedszkolakach kreatywność. Zadaniem dzieci jest wypełnianie poleceń, które wyda im Mikołaj. Bardzo dobrze, jeśli będą one bezpośrednio związane ze świętami. Np. naśladowanie renifera, śniegu, pakowania prezentów, jazdy na nartach czy sankach itd.

 

Czytaj również: Mikołajki - geneza święta

 

Quiz wiedzy o Świętach Bożego Narodzenia


To doskonała zabawa, która może przerodzić się w dużą rywalizację między dziećmi. Quiz o Bożym Narodzeniu dostarczy dzieciom wiele ciekawostek i będzie doskonałym sprawdzianem ich dotychczasowej wiedzy.

Podobne artykuły

Skomentuj

Bądź pierwszym, który skomentuje ten wpis!