Najlepsze zabawy na deszczowe dni. Zapomnij o nudzie w domu

Najlepsze zabawy na deszczowe dni. Zapomnij o nudzie w domu
Drukuj Skomentuj

Deszczowe dni dla wielu dzieci i rodziców są prawdziwa udręką. Nie musi tak być. W domu również jest wiele do zrobienia. Oto najlepsze zabawy dla dzieci na deszczowe dni.

Najlepsze zabawy na deszczowe dni


W deszczowe dni, szczególnie jesienią, zabawa na dworze jest raczej niemożliwa. Wielu rodziców dmucha na zimne, by ich dzieci nie zachorowały. Wówczas pojawia się problem, ponieważ trzeba zorganizować dzieciom zabawy w domu. Oto nasze propozycje, które zawsze się sprawdzają.

 

Sprawdź także: Halloween w przedszkolu. Te zabawy halloweenowe zapewnią świetną zabawę

  1. Zawody mistrzów w domu – to doskonała propozycja dla małych sportowców, którym nie jest straszna rywalizacja. Jeśli mamy trochę miejsca w domu, nie będzie problemem rozegranie takich konkurencji jak rzutki, różnego rodzaju biegi i przejścia – na przykład z książką na głowie, kręgle, czy zawody wytrzymałościowe.
  2. Tor przeszkód – można stworzyć go w każdym domu. Warto wykorzystać do tego poduszki, pufy i inne przedmioty, a na pewno będzie to dla dzieci nie lada frajda.
  3. Zabawy plastyczne - to coś, co w deszczowe dni sprawdza się najlepiej. Warto zasiąść do tego wspólnie. O tej porze roku możemy rozpocząć już przygotowania dekoracji do Halloween czy Bożego Narodzenia.
  4. Kino domowe z przekąskami – do tego nie trzeba nikogo namawiać. Postawcie na film familijny lub bajkę w jesiennym, halloweenowym klimacie, a na pewno nikt się nie zawiedzie.
  5. Gry  i puzzle – gry planszowe, karciane czy puzzle to strzał w dziesiątkę. Takie rodzinne spędzanie czasu razem z pewnością przypadnie do gustu każdemu. Weźcie więc ulubioną grę i do dzieła!
  6. Kasztanowe ludziki i materiałowe pacynki – jesień sprzyja rękodziełu, więc dlaczego nie stworzyć razem ludzików z kasztanów czy pacynek, które można później wykorzystać do zabawy w domowe przedstawienie?
  7. Wspólne pieczenie ciasteczek – atrakcja godna każdego łasucha. Dzieci z pewnością z chęcią zaangażują się w robienie ciasteczek.

 

Podobne artykuły

Skomentuj

Bądź pierwszym, który skomentuje ten wpis!