Najpiękniejsze bajki o Mikołaju dla dzieci

Najpiękniejsze bajki o Mikołaju dla dzieci
Drukuj Skomentuj

Święta to wyjątkowy czas. Wiele osób przygotowuje się do świąt Bożego Narodzenia z wyprzedzeniem. Doskonale sprawdzają się nie tylko pieczenie pierników i kupowanie prezentów. Dzieci z pewnością ucieszą się, że w oczekiwaniu na prezenty, będą mogły obejrzeć piękne świąteczne bajki o świętym Mikołaju. Które filmy animowane o świętym Mikołaju są najlepsze? Podpowiadamy.

Mikołaj, chłopiec który został świętym


Mikołaj, chłopiec który został świętym to piękna, wzruszająca bajka o św. Mikołaju. Opowiada o drodze Mikołaja do tego, jak został świętym. W bajce znajdziecie ogrom wartości moralizatorskich, a w dzieci tchniecie ducha świąt.

 

Czytaj również: Najlepsze życzenia do laurki świątecznej

 

Ekspres polarny


Ekspres polarny to fantastyczna bajka o świętach Bożego Narodzenia dla przedszkolaków. Opowiada o chłopcu, który powątpiewa w magię Świąt Bożego Narodzenia, więc zostaje pasażerem pociągu zmierzającego na biegun północny do siedziby św. Mikołaja.

 

Sprawdź również: Boże Narodzenie 2021 - najpiękniejsze kolędy dla dzieci

 

Klaus


To fantastyczna bajka dostępna na platformie Netflix, która opowiada historię początkującego listonosza, który zostaje wysłany na niewielką wyspę za kołem podbiegunowym. Jej mieszkańcy są ze sobą skłóceni, a - co gorsza - nikt nie wysyła tam listów. Mikołaj nie ma więc zbyt wiele do roboty…

 

Czytaj także: Prezent pod choinkę dla dziewczynki - najlepsze pomysły

 

Renifer Niko ratuje święta


Renifer Niko ratuje święta to fantastyczna świąteczna bajka dla dzieci. Podejmuje tematykę świąt, a do tego jest niezwykle mądra i wzruszająca. Doskonale sprawdzi się w przypadku mniejszych, ale i większych dzieci.

 

Czytaj również: Świąteczne lampiony ze słoików - jak je wykonać?

 

Opowieść wigilijna


To kultowa animacja świąteczna, którą jednak dedykujemy nieco starszym przedszkolakom. Opowiada o Ebenezerze Scrooge’u, który nienawidzi świąt i jest nielubianym, skąpym starcem. Ma jednak szansę stać się dobrym człowiekiem. Czy się zmieni?

Podobne artykuły

Skomentuj

Bądź pierwszym, który skomentuje ten wpis!