Najpopularniejsze książki dla najmłodszych na Dzień Dziecka w 2023 roku

Najpopularniejsze książki dla najmłodszych na Dzień Dziecka w 2023 roku
Drukuj Skomentuj

Zbliża się Dzień Dziecka, a co może sprawić większą radość maluchom niż kolorowe, ciekawe książeczki? Przedstawiamy więc listę propozycji od księgarni internetowej Bookland.  Przekonajcie się sami, jakie niesamowite historie i bohaterowie czekają na Wasze dzieci.

Pogłaszcz domowe zwierzątko

To  urocza książeczka dla maluszków o domowych zwierzątkach. Dzięki niej dziecko dotknie małych zwierzątek, przekona się, jakie są mięciutkie, a także pozna ich nazwy i głosy.
Książka zawiera rymowane pytania dotyczące głosów zwierzątek oraz ciekawe wierszyki, z których mały czytelnik dowie się nie tylko jakie nazwy noszą zwierzątka domowe, lecz także, co zwierzątka lubią jeść i jakie mają zwyczaje. Najważniejsze słowa zostały wyróżnione kolorami. Każdy maluszek z pewnością chętnie sprawdzi, jakie w dotyku są kotek, króliczek lub papużka.

 

 


Kocham cię, mamo. Akademia mądrego dziecka. Mój świat

"Kocham Cię, Mamo!" to książka pokazująca jak piękna i silna jest więź między mamą, a dzieckiem. Treść książeczki to wierszowana opowieść o uczuciach jakie im towarzyszą. Maluszek zobaczy w niej barwne obrazki, które przedstawiają małe, słodkie zwierzątka wraz ze swoimi mamusiami, na przykład mały leniwiec śpi na brzuszku mamy, zwisając z gałęzi, a mały kangur przytula się do mamy w torbie na brzuszku. Mały czytelnik dowie się z niej jak różne zwierzęta opiekują się swoimi pociechami oraz jak spędzają razem czas.

 

 

 

Odgłosy zwierząt. 60 dźwięków
Książeczka sensoryczna – zawiera elementy dźwiękowe. Wspiera wszechstronny rozwój dziecka – pobudza zmysły wzroku, dotyku i słuchu. Prezentuje aż 60 dźwięków. Zawiera proste wierszyki i krótkie opisy.


Książka zabiera małych czytelników w niezapomnianą podróż do świata zwierząt. Dzieci znajdą w niej proste wierszyki o wiejskich i dzikich zwierzętach oraz krótkie ciekawostki. Wyróżnikiem publikacji jest aż 60 różnorodnych dźwięków. Dzięki niej maluch dowie się, jakie dźwięki wydają koń, dzik, hiena, krokodyl czy panda. Starannie dobrane zdjęcia charakteryzują się żywą kolorystyką.

 

 

 

 

Opowieści o tym, co w życiu ważne
Książka "Opowieści o tym, co w życiu ważne" jest osobliwym dialogiem rodzeństwa. Julka i Miłosz opowiadają o swoich codziennych doświadczeniach rodzinnych, szkolnych, koleżeńskich. Czasami się sprzeczają, czasami sobie pomagają, dzielą się spostrzeżeniami, z uwagą wsłuchują się w niektóre opowieści dorosłych. Miłosz i Julka tłumaczą trudne słowa: miłość, tolerancja, własne zdanie, szacunek, wolność, empatia, odwaga, nadzieja, przyjaźń, wdzięczność, współczucie, nauka i wiedza, życzliwość, akceptacja, godność, pokój, odpoczynek, poczucie humoru, patriotyzm. Te pojęcia wyprowadzają z konkretnych sytuacji, dokumentują je różnymi zdarzeniami i – co najważniejsze – własnymi refleksjami. Fragment recenzji prof. dr hab. Barbary Smolińskiej-Theiss Akademia Pedagogiki Specjalnej im. Marii Grzegorzewskiej w Warszawie

 

 

 

 

Kicia kocia u dentysty. Wydanie 2022
Kicia Kocia wybiera się do dentysty! Nigdy jeszcze nie była dentystycznym gabinecie. Jest ciekawa, ale trochę się boi. Starannie myje ząbki, pani doktor je obejrzy, żeby stwierdzić, czy są zdrowe. Ząbki są zdrowe, Kicia Kocia już się nie boi i obiecuje, że będzie o nie dbała i zachęci do tego swoich przyjaciół.

 

 

 

 

Magiczna podróż Flory
Flora wraz z rodzicami i swoją najlepszą przyjaciółką Polą wyjeżdża do dziadków na wieś. Podróż jest długa i monotonna, dlatego rodzice po kolei wymyślają magiczne krainy, przez które jedzie wesoły busik. Najpierw przejeżdżają przez park jurajski pełen dinozaurów, i przez Krainę Krasnoludów. Potem auto zmienia się w statek UFO i zmierza ku innej galaktyce, ale w rezultacie ląduje w dolinie, w której mieszka troll. Potem jest ptasi zakątek, wizyta u Indian, spotkanie z niedźwiedziami polarnymi, nurkowanie z homarem i rozdymką i mnóstwo innych przygód., aż wreszcie podróż dobiega końca, a babcia i dziadek witają podróżników.

 

 

 

 


Te i wiele innych propozycji znajdziecie na stronie Bookland

  • Bookland to szeroki asortyment edukacyjny - posiadają w ofercie wszystkie dostępne na rynku podręczniki, pomoce naukowe i książki językowe
  • Bookland to szybka wysyłka - 98% zamówień wysyłają tego samego dnia
  • Bookland to nowoczesna księgarnia - produkty przechowywane są na ponad 16 000 m 2 nowoczesnej hali magazynowej i 16 km półek w Lublinie. Nowy, bardziej intuicyjny sklep internetowy sprawia, że zakupy w Booklandzie są jeszcze szybsze i prostsze.

 

 

 

Nie zapominajmy, że czytanie to nie tylko wspaniała rozrywka, ale też doskonały sposób na rozwijanie wyobraźni i kreatywności u dzieci. Dlatego zachęcamy do spędzania czasu z maluchami przy ciekawych i inspirujących książkach. Życzymy, aby Dzień Dziecka upłynął Wam w miłej atmosferze, a Wasze dzieci przeżyły wiele niezapomnianych przygód, odkrywając fascynujący świat literatury.

Źródło: Materiały prasowe

Podobne artykuły

Skomentuj

Bądź pierwszym, który skomentuje ten wpis!