Nauczanie dwujęzyczne - dlaczego warto je wybrać?

Nauczanie dwujęzyczne - dlaczego warto je wybrać?
Drukuj Skomentuj

Nauczanie dwujęzyczne to wspaniały wybór. W miarę możliwości rodziców warto zdecydować się na nie jak najwcześniej. Im młodsze będzie dziecko, które będzie miało możliwość uczenia się dwóch języków, tym lepiej przyswoi język obcy.

Języki obce pożądane na rynku pracy


Znajomość co najmniej jednego języka obcego – głównie języka angielskiego – jest obecnie bardzo pożądana. Bez znajomości języka obcego nie można liczyć na znalezienie dobrej pracy, a w najbliższych latach sytuacja ta nie zmieni się. Warto więc ułatwić dziecku start w dorosłość i już od najmłodszych lat robić wszystko, by mogło zdobyć podstawy języka obcego, a następnie rozwijać  i szlifować zdobyte już umiejętności.

 

Sprawdź również: Co daje dziecku przedszkole? - zalety uczęszczania do przedszkola

 

Nauka języka obcego od najmłodszych lat


Nauka języka obcego od najmłodszych lat jest niezwykle ważna. W przypadku dzieci przychodzi ona niezwykle naturalnie. Dzieci w wieku przedszkolnym najlepiej przyswajają język obcy, ucząc się tekstów piosenek, wierszy, bawiąc się przy użyciu języka obcego.

 

Sprawdź również: Harmonogram rekrutacji do przedszkoli 2022/2023


„W przedszkolu dwujęzycznym język obcy wplatany jest w codzienne czynności, takie jak: jedzenie, spacer, zabawa, sen, ubieranie. Tym sposobem dzieci zanurzają się w języku obcym, który staje się nie tylko nauczanym przedmiotem, a narzędziem do nauki i poznawania świata. Najbardziej imponującym i cieszącym mnie efektem uczęszczania przez dzieci do przedszkolnej grupy dwujęzycznej nie są zapamiętane piosenki czy słówka, lecz umiejętność funkcjonowania w środowisku anglojęzycznym, nawet jeśli nie wszystko rozumieją. Nasi wychowankowie bez obaw i stresu uczestniczą w prowadzonych po angielsku zajęciach, odgadując nieznane im słowa i wyrażenia z kontekstu” - mówi portalowi mamaed.pl Piotr Borman, metodyk nauczania języka angielskiego w przedszkolach „Pomarańczowa Ciuchcia”.

 


Autor: Izabela Nestioruk

Podobne artykuły

Skomentuj

Bądź pierwszym, który skomentuje ten wpis!