Nauka odpowiedzialności z Aqua Dragons

Nauka odpowiedzialności z Aqua Dragons
Drukuj Skomentuj

Twój maluch marzy o zwierzaku, ale nie masz w domu warunków na psa, kota ani nawet chomika? Zamiast futrzastego pupila możesz kupić dziecku… smoki. Przedstawiamy Aqua Dragons - niezwykłą hodowlę smoków wodnych! Zajmowanie się malutkimi stworzeniami nie tylko dostarczy dziecku mnóstwa radości, ale też będzie okazją do nauki odpowiedzialności i troskliwości.

Nauka odpowiedzialności poprzez zabawę

 

Dzieci można uczyć odpowiedzialności poprzez najbardziej banalne czynności - włączanie ich w obowiązki domowe, naukę czynności samoobsługowych, jak też dawanie wolności wyboru w niektórych kwestiach. Dziecko, które od małego jest uczone samodzielności, w przyszłości będzie lepiej przewidywać konsekwencje swoich zachowań, jak też będzie pewniejsze siebie i swoich decyzji.

 

Czy posiadanie zwierzaka jest dobrą metodą uczenia dziecka odpowiedzialności? Tak! Maluch nie tylko chętniej angażuje się w opiekę nad pupilem, ale też wyrabia w sobie delikatność i empatię. Kierowane przez rodziców, dziecko uczy się, że zwierzę jest nie tylko zabawką, ale też obowiązkiem - wymaga jego opieki i troski.

 

Choć jednak wszystko brzmi dobrze w teorii, większość rodziców obawia się, że kupienie dziecku pupila będzie się wiązało z większą odpowiedzialnością - ale właśnie dla rodziców. W tym wypadku Aqua Dragons są idealnym rozwiązaniem - ich kupienie może być dla dzieci testem gotowości posiadania własnego pupila!

 

 

Aqua Dragons - smoki w miniaturce

 

Czym są Aqua Dragons? To tak naprawdę rodzaj skorupiaków, które wyglądem przypominają smoki z długim ogonem. Stworzonka są niewielkie (osiągają do 2 cm długości) i żyją tylko w wodzie. Smoki mają nie dwoje, ale aż troje oczu, a także grzywę niczym konik morski.

 

Aqua Dragons od Gonzo Toys wykluwają się po wsypaniu jajeczek do wody. Dziecko musi się nimi zajmować regularnie - dokarmiać, jak też dotleniać za pomocą specjalnej pompki. Z jednej strony hodowla uczy więc dzieci systematyczności, z drugiej jest dobrą alternatywą dla osób, które nie mogą pozwolić sobie na psa czy kota.

 

Edukacja + bezpieczeństwo

 

Ale to nie wszystko! Posiadanie Aqua Dragons może obudzić w dziecku smykałkę odkrywcy! Być może posiadanie smoków skłoni je do tego, by dowiedzieć się więcej na temat innych stworzeń morskich.

 

Aqua Dragons są też idealnym prezentem dla grupy przedszkolnej lub szkolnej. Ich hodowla może stać się podstawą do poprowadzenia lekcji z zakresu biologii i geografii, ale też mitów i legend.

 

Warto też zwrócić uwagę na dwa inne aspekty posiadania Aqua Dragons: hodowlą smoków wodnych mogą zajmować się również alergicy, ponieważ jajeczka i pokarm nie uczulają. A oprócz tego opieka nad stworzeniami jest nawet mniej kłopotliwa, niż posiadanie rybek! Aqua Dragons nie wymagają czyszczenia akwarium ani poświęcania im dużo czasu.

 

 

Aqua Dragons to też sprawdzony produkty, który otrzymał:


w 2017 r. - tytuł Dobrej Marki w kategorii Odkrycie Roku
w 2017 r. - Nagrodę Dzieci w kategorii Zabawki Kreatywne (Zabawka Roku)
w 2018 r. - certyfikat Dobrej Marki - Jakość Zaufanie Renoma

 

Aqua Dragons od Gonzo Toys


Chcesz poczytać więcej o smokach wodnych? Zobacz:
Facebook https://www.facebook.com/aquadragons2019/
Instagram https://www.instagram.com/gonzotoys/


Aqua Dragons możesz kupić na stronie: www.gonzotoys-sklep.pl


W zestawie otrzymasz:


1. Plastikowe akwarium
2. Torebkę z jajkami smoków (EGGS)
3. Pokarm dla smoków (na okres 2 miesięcy) - FOODS
4. Pipetkę do napowietrzania wody
5. Miarkę do pokarmu
6. Powiększającą lupę

 

 

Źródło zdjęć: www.facebook.com/aquadragons2019

 

Zobacz też inne produkty Gonzo Toys:

Kazooloo - połączenie nowych technologii i aktywności ruchowych

Polecamy kreatywne zabawki dla dwulatka: Autka MultiGo

Filmy

Podobne artykuły

Skomentuj

Bądź pierwszym, który skomentuje ten wpis!

Tagi