O czym pamiętać przed pójściem z dzieckiem do kina?

O czym pamiętać przed pójściem z dzieckiem do kina?
Drukuj Skomentuj

Wizyta w kinie to atrakcja dla dużych i małych. Nic dziwnego, że nie możesz doczekać się wyjścia do kina z dzieckiem. Wszystkie obawy, które zaprzątają twoją głowę są w pełni zrozumiałe. Czy moja pociecha jest na to gotowa? A co, jeśli nie wytrzyma dłużej niż 5 minut? Co zrobić, gdy moje dziecko będzie wolało biegać pomiędzy rzędami foteli niż skupić się na bajce?

Nie martw się! Podpowiadamy, jak przygotować się na pierwszy seans z dzieckiem!

Jaki wiek jest odpowiedni?


Tak naprawdę nie istnieje idealny wiek na wizytę w kinie, ponieważ każde dziecko jest inne. Niektóre 2-latki okażą większe zainteresowanie kinową atrakcją niż starsze przedszkolaki. Seans filmu pełnometrażowego, trwający 1,5 godziny może więc okazać się prawdziwym wyzwaniem. Warto sprawdzić swoją pociechę na skróconym seansie - tzw. ,,filmowym poranku" oferowanym przez największe sieci kin - Multikino, Cinema City, Helios. Jeśli jednak zdecydujesz się na film pełnometrażowy - zrezygnuj z technologii 3D, ponieważ jest groźna dla dzieci poniżej 6 roku życia.


Więcej: Szkodliwy wpływ nowych technologii na rozwój dzieci poniżej drugiego roku życia


,,Filmowe poranki'' - atrakcja dla młodszych dzieci


Na szczęście kina są coraz bardziej otwarte na młodszych widzów i dostosowują się do ich potrzeb. Największą zaletą filmowych poranków jest czas ich trwania. Bloki filmowe trwają około 45-60 minut i składają się z kilku krótkometrażówek, a cena biletu jest zwykle o wiele niższa niż w przypadku biletów na hity filmowe. Warto również zwrócić uwagę na dobór repertuaru. Prezentowane przez kina bajki pozbawione są agresji i wyróżniają się kolorystyką. Wszystko po to, by zainteresować małego, ale za to bardzo wymagającego widza.


W niektórych kinach atrakcją na filmowym poranku jest nie tylko wyświetlana bajka, ale upominki, konkursy z nagrodami i inne niespodzianki dla dzieci.

 

Jak przygotować się na pierwszą wizytę w kinie?

 

 • Porozmawiaj z dzieckiem o kinie, by przygotować je na ten wielki dzień. Opowiedz lub pokaż za pomocą internetu jak wygląda sala kinowa i jak należy się zachowywać w trakcie seansu.

  Zobacz również: Jak NIE reagować, kiedy dziecko się boi?

 • Zakup biletów z wyprzedzeniem będzie świetną opcją. Stanie w kolejce może zniechęcić twoje dziecko. Pozwoli ci to również na wybór najlepszych miejsc.

 • Nie zabieraj ze sobą zabawek! Z pewnością będą rozpraszać nie tylko twoje dziecko, ale i inne maluchy.

 • Przemyśl, czy popcorn na pewno jest dobrą przekąską - bywa niebezpieczny dla małych dzieci. Zastąp go na przykład kukurydzianymi chrupkami.

 • Zabierzcie ze sobą dobry humor. Jeśli twoje dziecko będzie marudzić zanim dotrze do kina - to zły znak. Szanse na jego zainteresowanie bajką są nikłe.

 • Przed seansem koniecznie udajcie się do toalety! Z pewnością zaoszczędzisz sobie późniejszej wyprawy.

 • Spóźnijcie się do kina! Ominiecie blok reklamowy, więc jest szansa, że uwaga twojego dziecka skupi się na bajkach.

  Zobacz również: Jak reklama wpływa na dziecko

 • Daj dziecku dobry przykład i nie korzystaj z telefonu. Niech nie złamie cię fakt, że widzisz tę bajkę któryś raz z kolei.

 • Nie reaguj przesadnie i nie uspokajaj dziecka na siłę. To w końcu seans skierowany do najmłodszych widzów.


Autor: Izabela Nestioruk


Podobne artykuły

Skomentuj

Bądź pierwszym, który skomentuje ten wpis!