Obozy i kolonie dla dzieci - jak będą wyglądały? Wytyczne GIS.

Obozy i kolonie dla dzieci - jak będą wyglądały? Wytyczne GIS.
Drukuj Skomentuj

Wszyscy obawialiśmy się, że epidemia koronawirusa zniszczy nasze wakacyjne plany. Tymczasem kolejne kraje otwierają swoje granice i zapowiadają przyjęcie turystów. Co więcej, szef MEN-u zapowiedział, że przy specjalnych obostrzeniach będzie możliwe zorganizowanie obozów i kolonii dla dzieci w Polsce! Sprawdź, do jakich wytycznych muszą zastosować się organizatorzy wypoczynku dla dzieci.

Kto może wziąć udział w zorganizowanym wypoczynku?

 

W 2020 w obozach i koloniach będą mogły wziąć udział wyłącznie dzieci zdrowe.  Rodzice lub opiekunowie będą musieli uzupełniać oświadczenie o stanie zdrowia i o tym, czy dziecko choruje na choroby przewlekłe.

 

Jeśli dziecko miało kontakt z osobą skierowaną na kwarantannę lub było podejrzewane o zakażenie korona wirusem, nie będzie miało możliwości wzięcia udziału w zorganizowanym wypoczynku.

 

Co muszą zapewnić organizatorzy wypoczynku?

 

    • usługi pielęgniarskie
    • izolatki dla dzieci, u których podejrzewa się chorobę
    • środki do dezynfekcji i rękawiczki

 

Jakie środki ochrony przewidują wytyczne GIS?

 

Grupy obozowe/kolonijne będą dużo mniejsze niż dotychczas. Będą składać się z 12-14 osób. W jednym pokoju lub namiocie nie będzie mogło przebywać więcej niż 4 osoby, przy zachowaniu minimum 4m kw powierzchni na jedną osobę.

 

Każdy uczestnik kolonii i pracownik będą codziennie poddawani mierzeniu temperatury.

 

W jednym ośrodku może przebywać  tylko jedna grupa. Przed nadejściem kolejnej grupy musi być on posprzątany i dezynfekowany. Na stołówkach ma obowiązywać dystans 1,5 metra, a posiłki muszą być wydawane w małych turach.

 

Odwiedziny rodziny mają zostać zlikwidowane, a osoby powyżej 60 roku życia nie powinny brać udziału w organizowaniu zajęć dla dzieci.

 

Nie będzie możliwości zwiedzania, ale dzieci będą mogły korzystać z kąpielisk, boisk do gry i pływalni.

 

Autor: Izabela Nestioruk

Podobne artykuły

Skomentuj

Bądź pierwszym, który skomentuje ten wpis!