Ogólnopolska Konferencja „Afazja dziecięca i inne zaburzenia komunikacji”

Ogólnopolska Konferencja „Afazja dziecięca i inne zaburzenia komunikacji”
Drukuj Skomentuj

4 października 2019 roku w Krakowie, w Centrum Kongresowym Uniwersytetu Rolniczego (al. 29 Listopada 46) odbędzie się Ogólnopolska Konferencja „W labiryncie słów. Afazja dziecięca i inne zaburzenia komunikacji. Objawy, diagnoza oraz terapia”, jedno z największych tego typu wydarzeń w naszym kraju.

Program konferencji opiera się na trzech sesjach: I sesja będzie miała charakter naukowy, w II głos zabiorą terapeuci, w III sesji natomiast w imieniu dzieci z afazją i zaburzeniami komunikacji przemówią ich rodzice i opiekunowie. Do udziału w spotkaniu zaproszeni zostali wybitni specjaliści z zakresu problematyki afazji dziecięcej, zaburzeń komunikacji i opóźnionego rozwoju mowy u dzieci.

Chcemy, by konferencja „W labiryncie słów. Afazja dziecięca i inne zaburzenia komunikacji” miała wymiar społeczny i edukacyjny. Byśmy mogli podzielić się praktyczną wiedzą na temat afazji i zaburzeń pokrewnych z jak najszerszą grupą zainteresowanych odbiorców.

 

Program wydarzenia:


8.00–9.00 – Rejestracja Uczestników
9.00–9.15 – Uroczyste otwarcie Konferencji

9.15–9.45 – Wystąpienie Gościa Honorowego – prof. zw. dr hab. Marii Pąchalskiej (Kierownik Katedry Neuropsychologii, Wydział Psychologii i Nauk o Rodzinie, Krakowska Akademia im. Andrzeja Frycza Modrzewskiego)

9.45–10.15 – Wykład otwierający – prof. UMCS dr hab. Jolanta Panasiuk (Zakład Logopedii i Językoznawstwa Stosowanego UMCS w Lublinie)

Sesja I - 10.15-11.15

 

Diagnoza różnicowa opóźnionego rozwoju mowy i afazji rozwojowej – dr Marlena Kurowska (Kierownik Zakładu Logopedii i Emisji Głosu, Instytut Polonistyki Stosowanej UW)

Gestykulacja dziecięca prerekwizytem rozwoju mowy – dr Agnieszka Lasota (Katedra Psychologii, Uniwersytet Pedagogiczny im. KEN w Krakowie)

dyskusja

11.15–12.00 – Przerwa kawowa

Sesja II - 12.00–13.00

 

Ilustracja jako skuteczne narzędzie w terapii/edukacji dziecka z afazją rozwojową – mgr Agnieszka Cugier (neurologopeda, logopeda/terapeuta, wykładowca, współzałożycielka i członkini Stowarzyszenia Razem Rozkodujmy Afazję; mama dziecka z afazją rozwojową, gabinety LogAfa, Wrocław)

„Z afazją w dorosły świat…” - studium przypadku – mgr Karolina Nawrocka-Gregorczyk (logopeda/terapeuta, Ośrodek Rehabilitacji Amicus Fundacji Dzieciom "Zdążyć z Pomocą"
w Warszawie)

dyskusja

13.00 –14.00 – Obiad

Sesja III - 14.00–15.00

Współpraca rodziców z terapeutą drogą do sukcesów dziecka – mgr Alicja Iwanowska (Centrum Terapii i Rozwoju Mowy MigaMiś Alicja Iwanowska)

„Motywacja jest tym, co pozwala Ci zacząć. Nawyk jest tym, co pozwala Ci wytrwać” - czyli weźmy się za bary z afazją! – Marzena Fenert (mama afatycznej Milenki, blog KreatywneWrota.pl)

dyskusja

15.00 – Zakończenie konferencji

 

Koszt udziału:

 

- rejestracja od 1 sierpnia do 31 sierpnia - 249 zł, rodzice i studenci - 186 zł
- rejestracja od 1 września do 2 października - 299 zł, rodzice i studenci - 224 zł

Cena zawiera podatek VAT—23%
Cena obejmuje: certyfikat uczestnictwa, materiały konferencyjne, przerwę obiadową oraz przerwę kawową.

25 % rabat przysługuje rodzicom dzieci z afazją oraz studentom studiów lat 1-5 w wieku do 26 lat (studia podyplomowe nie uprawniają do uzyskania zniżki).

 

W powyższych przypadkach zapisy na konferencję przyjmowane są wyłącznie drogą mailową. Zgłoszenie należy wysłać na adres kontakt@we.pl, załączając odpowiedni dokument uprawniający do zniżki: np. zdjęcie (fragmentu) dokumentu diagnozy dziecka lub zaświadczenie od logopedy/terapeuty dziecka o zdiagnozowanej afazji lub innym zaburzeniu komunikacji lub zdjęcie/skan zaświadczenia
z uczelni (w przypadku studentów) wraz ze zgodą na przetwarzanie danych osobowych.

 

 

Organizatorzy:
Wydawnictwo Edukacyjne
Niepubliczny Instytut Kształcenia Nauczycieli Wydawnictwa Edukacyjnego

Partner:
Stowarzyszenie "Razem Rozkodujmy Afazję"

Honorowy patronat:
Prezydent Miasta Krakowa Jacek Majchrowski
Polskie Towarzystwo Neuropsychologiczne

Patronat:
Fundacja Dzieciom "Zdążyć z Pomocą"
Przedszkola.edu.pl

 

 

Źródło: materiały prasowe

Filmy

Podobne artykuły

Skomentuj

Bądź pierwszym, który skomentuje ten wpis!

Tagi