Ogólnopolski projekt edukacyjny - Mała Fabryka Eksperymentów

Ogólnopolski projekt edukacyjny - Mała Fabryka Eksperymentów
Drukuj Skomentuj

Projekt Mała Fabryka Eksperymentów jest odpowiedzią na potrzeby dzieci w wieku przedszkolnym - w nieszablonowy sposób ma zaspokoić naturalną ciekawość świata przedszkolaków, przyczyniając się do ich wielokierunkowego rozwoju.

Jesteś kreatywnym nauczycielem? Pragniesz zamienić zwykłe lekcje w fantastyczną przygodę? Marzysz o zostaniu szalonym naukowcem?

 

Serdecznie zapraszamy do odwiedzenia grupy Mała Fabryka Eksperymentów ( https://www.facebook.com/groups/841277773143068/ ). W grupie trwa realizacja  ogólnopolskiego projektu edukacyjnego Mała Fabryka Eksperymentów.  

 

Zapisy zostały już zamknięte, jednak zapraszamy do realizowania zadań projektowych i wspólnej zabawy.  Z zasobów grupy mogą korzystać WSZYSCY członkowie grupy, zapraszamy do inspirowania i dzielenia się własnymi pomysłami.


Projekt pozwala przenieść się w zaczarowany świat nauki. Dzieci w przystępny sposób poznają otaczający je świat przyrody oraz zgłębiają tajniki fizyki, chemii, biologii. Nasz projekt pomoże rozwijać kreatywne myślenie, wyobraźnię, nauczy obserwacji i wyciągania wniosków, a przede wszystkim umożliwi czerpanie radości płynącej z odkrywania nieznanych właściwości przedmiotów i zjawisk.


Realizacja projektu nie jest kosztowna – materiały potrzebne do przeprowadzenia doświadczeń można znaleźć w podstawowym wyposażeniu każdego przedszkola/szkoły. Wszystkie eksperymenty są całkowicie bezpieczne – dzieci mogą wykonywać je samodzielnie, ucząc się w ten sposób prowadzenia obserwacji oraz kształtując umiejętność myślenia przyczynowo – skutkowego.

 

Źródło: materiały prasowe

Podobne artykuły

Skomentuj

Bądź pierwszym, który skomentuje ten wpis!