Ogród w przedszkolu - jak zaplanować jego realizację?

Ogród w przedszkolu - jak zaplanować jego realizację?
Drukuj Skomentuj

Ogród w przedszkolu będzie cieszyć nie tylko dzieci, ale i nauczycieli. W jego planowaniu ogranicza was wyłącznie wyobraźnia. Jak zaplanować ogród w przedszkolu, by był bezpieczny dla dzieci i dawał im ogromną radość? Podpowiadamy.

Ogród w przedszkolu – plan


Nie odtrącaj dzieci podczas planowania ogrodu w przedszkolu. Ich zdanie jest tutaj zdecydowanie ważne. Przeprowadź z dziećmi rozmowy na temat ogrodu w przedszkolu i dowiedz się więcej, czego oczekują i jakie mają potrzeby. Pozwoli ci to na dostosowanie projektu do tego, o czym marzą przedszkolaki. Dzięki temu będą chętniej spędzać tam czas.

 

Sprawdź również: Przedszkola będą zatłoczone? Zniknęły normy powierzchni


Warto również zastanowić się, jakie funkcje ma pełnić ogród i czy wystarczy ci na to miejsca. Najlepiej jeśli ogród w przedszkolu spełnia funkcję nie tylko edukacyjną, ale i rozrywkową. Dzieci mają czuć się tu bezpiecznie, ale i bawić się tu, więc nie warto jeszcze na starcie tworzyć barier. Ogród nie musi być duży, ale musi wystarczyć, by grupa przedszkolna swobodnie się tu bawiła.


Podziel ogród na strefy. Zaplanuj, gdzie będziecie się bawić, a gdzie jeść. Warto również zaplanować jakieś pomieszczenie gospodarcze, w którym będziecie mogli schować narzędzie potrzebne do uprawy ogrodu i utrzymania go w czystości.

 

Czytaj także: Akademia Mądrego Dziecka uczy dzieci szacunku do natury


Ogród warto wykorzystać do uprawy roślin. Zorganizuj lekcję, podczas której wspólne zasiejecie łatwe w uprawie warzywa. Może być to np. rzeżucha, rzodkiewka, szczypior.

 

 

Źródło: wprzedszkolu.com

Podobne artykuły

Skomentuj

Bądź pierwszym, który skomentuje ten wpis!