Przedszkole Ekolandia (Olsztyn)

Adres:
Gutkowo 79, Olsztyn
Drukuj Dodaj ocenę

Udogodnienia

 • język angielski
 • ceramika
 • rytmika
 • gimnastyka ogólnorozwojowa
 • korektywa
 • zajęcia teatralne
 • kółko kulinarne
 • matematyka
 • urodziny
 • warsztaty dla dzieci
 • imprezy tematyczne

Opis obiektu

Zapraszamy do naszego Niepublicznego Przedszkola „EKOLANDIA”, które mieści się w Olsztynie przy ulicy Gutkowo 79.  Jesteśmy obiektem nowoczesnym, przystosowanym do potrzeb dzieci. Dokładamy wszelkich starań, by edukować dzieci poprzez zabawę oraz by rodzice czerpali satysfakcję i zadowolenie z wyboru naszego przedszkola. Do każdego dziecka podchodzimy indywidualnie. Najważniejsze dla nas jest bezpieczeństwo i zadowolenie dzieci, jak również nauka przez zabawę.       Nasza oferta skierowana jest dla dzieci w wieku 2,5-6 lat. Przedszkole czynne jest od poniedziałku do piątku w godzinach 6.30-17.00.        Naszą misją jest stworzenie dzieciom bezpiecznego miejsca opieki wraz z zapewnieniem im właściwej edukacji w przyjaznej, domowej atmosferze. Towarzyszymy  dzieciom w ich rozwoju, budzimy  ich zdolności i wzbogacamy doświadczenia, które wzmacniają ciekawość świata. Kładziemy nacisk na wszechstronny rozwój dzieci, pomagając im wyrosnąć na  ludzi wrażliwych, tolerancyjnych,...

Galeria

Program nauczania

Zajęcia  w ramach czesnego:

- zajęcia kulinarne- ich celem jest zaszczepienie w dzieciach chęci pracy i pomocy w kuchni oraz poznanie zasad zdrowego odżywiania oraz nauka czerpania radości ze wspólnie przygotowywanych posiłków. Podczas tych zajęć dzieci rozwijają swoją kreatywność, samodzielność oraz sprawność manualną, a także uczą się planowania swoich działań (każda grupa raz w miesiącu).

- zajęcia ekologiczne- mają na celu rozwój zainteresowań przyrodniczych dzieci, motywowania ich do działania, kształtowania postaw i umiejętności badawczych w stosunku do przyrody, jak również naukę zachowań proekologicznych.

-zajęcia z gimnastyki ogólnorozwojowej- stosujemy różne metody i techniki usprawniania fizycznego., m.in. Metodę Ruchu Rozwijającego Weroniki Sherborne, która stwarza dziecku możliwości poznania własnego ciała, usprawnienia motoryki, poczucia swojej siły, sprawności i w związku z tym możliwości ruchowych. Stosujemy również Metodę Opowieści Ruchowej J.C Thulina, która polega na odtwarzaniu ruchem treści opowiadania, czynności ludzi, poruszania się zwierząt, ptaków… (raz w tygodniu).

-nauka języka angielskiego- odbywa się w formie zabawy stymulującej proste wypowiedzi, z wykorzystaniem różnych pomocy. Dzieci uczą się wierszyków, piosenek oraz zwrotów używanych w codziennym życiu przedszkolnym (raz w tygodniu).

- nauka języka norweskiego- w tracie zajęć dzieci poznają  piosenki, wyliczanki oraz najpopularniejsze zabawy, w które bawią się dzieci norweskie. W trakcie zabaw wzbogacają swoje słownictwo z zakresu życia codziennego, jak również poznają norweskie tradycje i kulturę tego kraju (co drugi tydzień).

ZAJĘCIA DODATKOWE- ODPŁATNE

- zajęcia taneczne- prowadzone przez nauczycieli-instruktorów ze Szkoły Tańca i Wdzięku Przemienieccy (dwa razy w tygodniu) .

-dodatkowe zajęcia  z jęz.angielskiego- prowadzone przez lektorów ze szkoły p.Marty Niedźwiedź Playschool (dwa razy w tygodniu).

Istnieje również możliwość zorganizowania dodatkowych zajęć, zgodnie z propozycjami rodziców i zainteresowaniami dzieci.

Serdecznie zapraszamy!

Kolorowanki