Owoce, warzywa i mleko trafią do przedszkoli i szkół

Owoce, warzywa i mleko trafią do przedszkoli i szkół
Drukuj Skomentuj

W roku szkolnym 2021/2022 do szkół wpłynie 128,1 mln zł na realizację programów promujących zdrowe nawyki żywieniowe wśród uczniów. Z tego nawet 100 mln zł szkoły otrzymają ze środków Unii Europejskiej. Pieniądze zostaną przeznaczone na zakup i dostawę do placówek oświatowych owoców, warzyw, mleka i przetworów mlecznych

Warzywa, owoce i mleko trafi do szkół i przedszkoli

 

Rząd opublikował  rozporządzenie “w sprawie wysokości środków finansowych przeznaczonych na wypłatę pomocy krajowej i pomocy unijnej w ramach finansowania programu dla szkół oraz wysokości stawek pomocy finansowej z tytułu realizacji działań w ramach tego programu w roku szkolnym 2021/2022”. To potrzebny w szkołach program dostarczający uczniom porcje warzyw, owoców, mleka i przetworów mlecznych realizowany z funduszy unijnych.

 

Sprawdź również: Kiedy jest dzień dziecka 2021?

 


88 porcji owoców i warzyw i 80 porcji mleka dla dzieci

 

W następnym roku szkolnym każde dziecko uczestniczące w programie dostanie 88 porcji owoców i warzyw oraz 80 porcji mleka i przetworów mlecznych.

 

“Kwestie zdrowego odżywiania są szczególnie istotne ze względu na ogłoszoną przez Światową Organizację Zdrowia epidemię otyłości. Jak wskazują eksperci z zakresu żywienia, w profilaktyce otyłości to właśnie systematyczne spożywanie małych porcji owoców i warzyw oraz mleka może okazać się kluczowe, by w przyszłości uniknąć tej choroby cywilizacyjnej. Ważne jest, aby z właściwymi działaniami edukacyjnymi i profilaktycznymi dotrzeć do jak najszerszego grona dzieci i młodzieży szkolnej. Jest to szczególnie istotne, biorąc pod uwagę sytuację, że uczniowie podczas pandemii COVID-19 często byli zmuszeni do ograniczenia swojej aktywności fizycznej” – dowiadujemy się z uzasadnienia w rozporządzeniu.

 

Sprawdź także: Model przedszkoli Reggio

Podobne artykuły

Skomentuj

Bądź pierwszym, który skomentuje ten wpis!