Pasowanie na przedszkolaka - scenariusz uroczystości w grupie specjalnej

Jesteś nauczycielem wychowania przedszkolnego? Przygotowałeś scenariusz zajęć i chcesz podzielić się nim z innymi? Dajemy Ci taką możliwość!
Prezentowane poniżej materiały to Wasze scenariusze zajęć dla dzieci w przedszkolu!
Pasowanie na przedszkolaka - scenariusz uroczystości w grupie specjalnej
Oceń
{

Miejsce:

  • Zespół Szkół Specjalnych (sala przedszkolna)

Grupa:

  • 4-6 latki

Data:

  • 13.11.2014

Czas trwania:

  • 1,5h (13.30-15.00)

Treści programowe:

  • Wzmacnianie więzi rodzinnych poprzez wspólne przeżywanie przyjemności i radości.


Cele ogólne:

  • Przyjęcie do grona przedszkolaków nowych dzieci
  • Nawiązanie bliższego kontaktu między dziećmi, rodzicami i nauczycielami;
  • Tworzenie w przedszkolu atmosfery radości, przyjaźni i zaufania;
  • Integrowanie się we wspólnej zabawie dzieci;
  • Zaprezentowanie umiejętności dzieci;
  • Kształtowanie umiejętności współdziałania w grupie;

Cele operacyjne:

  • Dziecko śpiewa piosenki, recytuje wiersze, inscenizuje ruchem piosenki;
  • Dziecko pokonuje lęk przed występami publicznymi;
  • Potrafi pomóc w przygotowaniu uroczystości;
  • Wykazuje samodzielność i aktywność;

Metody pracy:

  • Słowna;
  • Praktycznego działania;

Formy pracy:

  • grupowa;
  • indywidualna, zróżnicowana;
  • występ artystyczny;

Pomoce:

  • Dekoracja sali;
  • CD z nagraniami muzycznymi, magnetofon;
  • Piosenki i wiersze na pasowanie;
  • Kredka do pasowania, tekst przyrzeczenia, dyplomy dla dzieci, upominki;
  • Serwetki, naczynia, słodki poczęstunek.

 

Przebieg uroczystości


1. Powitanie przybyłych gości na uroczystość pasowania na przedszkolaka.

„Miłych gości dziś witamy i na pasowanie zapraszamy”
Mili państwo posłuchajcie, oklaskami nagradzajcie

2. W przedszkolu są przedszkolaki i dlatego teraz zaśpiewamy piosenkę „Jestem sobie przedszkolaczek” (rozdanie instrumentów – wspólny śpiew piosenki połączony z grą na instrumentach podczas refrenu piosenki).

I Jestem sobie przedszkolaczek, nie grymaszę i nie płaczę.
Na bębenku marsza gram. Ram tam tam, ram tam, tam.
II Mamy tu zabawek wiele, razem bawić się weselej.
Bo kolegów dobrych mam. Ram tam tam, ram tam tam.
III Mamy klocki, kredki, farby, to są nasze wspólne skarby,
Bardzo dobrze tutaj nam. Ram tam tam,ram tam tam.
IV Kto jest beksą i mazgajem, ten się do nas nie nadaje.
Niechaj w domu siedzi sam. Ram tam tam, ram tam tam.

3. A teraz dzieci powiedzą wierszyk o sobie „Oto ja” – inscenizując jego treść.

Hopsasa, oto ja.
Rączki dwie, nóżki dwie,
hopsasa każdy wie.
Głowa dwoje uszu ma, oczy, broda, usta, nos.
No i włosów cała moc.
Hopsasa oto ja.

4. Wiecie jak wyglądają krasnoludki, bo potraficie zaśpiewać piosenkę „My jesteśmy krasnoludki” – dzieci śpiewają wspólnie piosenkę i inscenizują ją.

My jesteśmy krasnoludki, hop sa sa, hop sa sa
Pod grzybkami nasze budki, hop sa sa, hop sa sa
Jemy mrówki, żabie łapki, oj tak, tak, oj tak, tak
A na głowach mamy czapki, to nasz znak, to nasz znak
Gdy ktoś zbłądzi to trąbimy, tru tu tu, tru tu tu
Gdy ktoś senny to uśpimy, lu lu lu, lu lu lu
Gdy ktoś skrzywdzi krasnoludka, O jo joj, o jo joj
To zapłacze niezabudka, A ja jaj, a jaj.

5. Potraficie też nazwać palce, bo nauczyliśmy się wierszyka „Paluszki”- Damian mówi wierszyk, nazywając po kolei palce.

Ten pierwszy to jest dziadziuś, a obok babunia.
Największy to jest tatuś, a przy nim mamunia.
A to ja dziecinka mała, trala lala la,
A to moja rączka cała, trala lala la.

6. Teraz zaśpiewamy piosenkę i zatańczymy, zapraszamy naszych gości do wspólnego tańca – będziemy uczyć tańczyć.

Podajmy ręce w koło,
zabawmy się wesoło,
zabawmy się, bo dzisiaj mamy czas.
Na dworze słonko świeci
dla wszystkich małych dzieci,
dla wszystkich małych

Twoje uwagi i pomysły

Dodane komentarze (1)

Tagi