Pasowanie na przedszkolaka. Scenariusz uroczystości

Wszystkie materiały w tej zakładce to teksty przesyłane przez osoby niezwiązane z Przedszkola.edu.pl. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za prezentowane treści.
Pasowanie na przedszkolaka. Scenariusz uroczystości
3.7
35 ocen
Oceń
Drukuj

Uroczystość z udziałem rodziców, 26 października 2011 r.

Uroczystość z udziałem rodziców, 26 października 2011 r.


CELE:

Ogólne:

  • nawiązanie współpracy z rodzicami i włączenie ich do wspólnego przeżywania przedszkolnej uroczystości,
  • nawiązanie bliższego kontaktu między dziećmi, rodzicami i personelem przedszkola,
  • wytworzenie atmosfery wzajemnego zaufania i otwartości, radości i przyjaźni,
  • wspomaganie procesu adaptacji nowych dzieci do przedszkola,
  • zaprezentowanie przez dzieci zdobytych w przedszkolu umiejętności.

Operacyjne:

  • dziecko pokonuje nieśmiałość i lęk przed występem publicznym,
  • dziecko potrafi bawić się zgodnie z rówieśnikami i rodzicami,
  • dziecko recytuje wiersze, śpiewa piosenki, inscenizuje ruchem piosenki.


METODY:

praktyczne, podające.

FORMY PRACY:
praca zbiorowa i indywidualna.

POMOCE:

Dekoracja sali, opaski dla dzieci, atrapa dużej kredki, tekst przyrzeczenia, dyplomy i upominki dla dzieci i rodziców, odtwarzacz i płyty CD.

DZIAŁANIA PRZYGOTOWAWCZE:
Wykonanie zaproszeń dla rodziców, opracowanie scenariusza uroczystości, wykonanie serduszek dla rodziców, nauka i utrwalenie programu artystycznego, przygotowanie poczęstunku, uzgodnienie z rodzicami zakupu upominków.

PRZEBIEG UROCZYSTOŚCI:

1. Wejście z dziećmi do sali przy piosence „Jedzie pociąg z daleka”.
2. Powitanie gości przez p. Dyrektor i dzieci.
3. Wiersz „Powitanie” – wszyscy.

Serdecznie witamy przybyłych gości.
Dziś dzień wspaniały i dzień radosny.
Bo już od dzisiaj chcemy być z wami
- pracowitymi przedszkolakami.
Pierwszego września żeśmy przybyli,
Serca ogromnie nam mocno biły.
Teraz już wiemy że jest tu wesoło,
Wielka przygoda czeka nas w około.

4. Nauczyciel prowadzący mówi:
W czerwonej kopercie znajduje się wykaz umiejętności, którymi powinien wykazać się WZOROWY PRZEDSZKOLAK. Nauczyciel prowadzący prosi kolejno dzieci 5 – letnie o wyciąganie kart z umiejętnościami.

Dziecko I: Umiejętność – przedszkolak potrafi zaśpiewać piosenkę – dzieci śpiewają piosenkę „Stokrotka”.

Nauczyciel: Proszę rodziców o ocenę zadania.

Dziecko II: Umiejętność – przedszkolak potrafi recytować wiersz – dzieci recytują wiersz „To jest moje miasto!”

To jest moje miasto!
Jest tu śliczny, nie wiem czy wiecie,
Domek z bajki, jedyny na świecie.
Tu chętnie chodzę, gdy rano wstaję,
To jest Przedszkole Moje kochane!
Gdy wracam z przedszkola, to na powitanie
Mama mi szepcze, moje kochanie.
Tata całuje i pyta czule – grzeczny dziś byłeś?
No i w ogóle, mówisz: przepraszam, proszę, dziękuję?


Nauczyciel: Proszę rodziców o ocenę zadania.

Dziecko III: Umiejętność – przedszkolak potrafi się zatańczyć – dzieci inscenizują ruchem piosenkę „Pada deszcz”, oraz „Ugi, bugi”.

Pada, pada, pada deszcz
I wieje, wieje wiatr (bis).
Błyskawica, grzmot, błyskawica, grzmot,
A po burzy piękna tęcza jest (bis).

Do przodu prawą rękę daj, do tyłu prawą rękę daj,
Do przodu prawą rękę daj i pomachaj nią.
Bo przy ugi bugi trzeba zakręcić się i zaklaskać trzeba raz, dwa, trzy.
Ugi, Bugi, ahoj
Ugi, Bugi, ahoj
Ugi, Bugi ahoj
I od nowa zaczynamy już.
(zmiana: lewa ręka, prawa noga, lewa noga).


Nauczyciel: Proszę rodziców o ocenę zadania.

Dziecko IV: Umiejętność – przedszkolak potrafi wykazać się ważnymi wiadomościami.

Nauczyciel pyta dzieci:

Skomentuj

Dodane komentarze (1)

Tagi