Pasowanie na ucznia zerówki - scenariusz zajęć

Wszystkie materiały w tej zakładce to teksty przesyłane przez osoby niezwiązane z Przedszkola.edu.pl. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za prezentowane treści.
Pasowanie na ucznia zerówki - scenariusz zajęć
Oceń
Drukuj

Cele:

 

- tworzenie w  przedszkolu atmosfery radości, przyjaźni i zaufania,
- zaprezentowanie umiejętności dzieci,
- kształtowanie umiejętności współdziałania w grupie.

Przebieg:

 

1. Piosenka „Kończy się lato” ( dzieci wchodzą marszem)

 

Ref .Kończy się lato raz, dwa ,trzy,
dojrzewa jarzębina,
kolczasty kasztan śmieje się,
rok szkolny się zaczyna
I. Skończyły sie wakacje
do przedszkola wracać czas,
będziemy znów wspominać
morze i szumiący las.
Ref. Kończy się lato.....
II. Czekają już zeszyty
kredki, rysunkowy blok,
wakacje się skończyły,
będą nowe, lecz za rok.
Ref. Kończy sie lato....

2. Dzieci:

 

Bardzo serdecznie  wszystkich witamy
I na pasowanie zapraszamy.

 

3. Nauczyciel:

 

Zaraz, zaraz, nie tak szybko.
By zasłuży na pasowanie,
trzeba wykonać niejedno zadanie.
Po pierwsze, zapytam w tej chwili
Czy głoskować umiecie mi mili.

 

4. Dzieci:

 

Oczywiście!
(oglądają obrazki, nazywają i głoskują)

 

5. Piosenka „Puszysty kot”.

 

6. Nauczyciel:

 

Brawo. Szóstkę wam daję.
A czy znacie leśnych istot zwyczaje?

 

7. Dzieci:

 

inscenizacja wiersza „Leśne krasnoludki” ( 4 krasnoludki, pozostałe dzieci mówią)

 

„Leśne krasnoludki”

 

W lesie wcale nie jest pusto
Krasnoludków tam jest mnóstwo!
Chociaż bardzo uważamy wciąż się o nie potykamy.
     Są przed nami
     Są za nami
     Gubią czapki
     Z pomponami
    Tu się kręcą
     Pchają tam
     I po pietach
     Depczą nam.
Przeskakują przez strumyki,
Ciągną kosze i koszyki,
Przewracają się i wstają
Muchomorom się kłaniają
Są za nami.........   Razem
Przeskakują pod krzakami,
Rozpychają się łokciami,
Chyba lepiej stanąć z boku
By nie zgubić się w tym tłoku
Są za nami  .......Razem

8. Nauczyciel:

 

Założę się o byka w Madrycie ,
Że liczyć jeszcze nie potraficie.

 

9. Dzieci:

 

Potrafimy, do przodu i z powrotem.
Oceni nas pani potem.
(liczą i pokazują cyferki)

 

10. Nauczyciel:

 

Śpiewacie, liczycie, wiadomości macie ,
Ale czy na instrumentach jakichś gracie?

 

11. Dzieci:

 

Zaraz orkiestrę świetną utworzymy,
Tylko o chwilkę cierpliwości prosimy ( biorą instrumenty)

 

12. Piosenka „Orkiestra”.

 

13. Nauczyciel:

 

Jeszcze jedną szóstkę bym wam dała,
Gdybym jakiś ciekawy taniec obejrzała.

 

14. Taniec „Warszawska poleczka”.

 

15. Nauczyciel:

 

Świetnie! widzę że tańczyć potraficie,
ale czy z książką się obchodzicie należycie?
Czy znacie wierszyk o pewnym Grzesiu?

 

16. Dzieci: TAK!

 

Obok książek do swej teczki,
Wcisnął Grzesiu dwie bułeczki.
Żadnej w papier nie zawinął,
Bo mu nagle papier zginął .
Dzień był ciepły, w teczce ciasno,
Wypłynęło z bułek masło.
I na książkach gęsty tłuszcz
Zrobił tysiąc plam i już.
Gdy to ujrzał Grześ to zbladł
- Co ja teraz będę jadł?!
Rzekł mu Tomek:

- To jest jasne!
Książki, Grzesiu, książki z masłem.

 

17. Nauczyciel:

 

Myślę sobie, że wy wiecie,
co w książeczkach tych znajdziecie.

 

18. Dzieci:

 

Skomentuj

Skomentuj jako pierwszy!

Tagi