Pięć miejsc gdzie warto zabrać dziecko

Pięć miejsc gdzie warto zabrać dziecko
Drukuj Skomentuj

Szukasz pomysłu na weekend z dzieckiem? Zabierz je tam, gdzie czeka wesoła zabawa, dzięki której maluch poszerzy swoje horyzonty. Przedstawiamy pięć wybranych miejsc, gdzie dobrze będą się czuć zarówno dzieci, jak i rodzice.

Zbliżająca się jesień także może być okazją do tego, aby spędzić ciekawy rodzinny weekend. W Polsce nie brakuje atrakcji dla dzieci, które będą wprost wymarzone na wrześniową wyprawę. Przedstawiamy pięć miejsc, gdzie warto zabrać dziecko. Gwarantujemy, że także rodzice będą się tam dobrze bawić!

Zobacz polecane parki rozrywki, w których każdy poczuje się jak dziecko, wejdź: 5 najciekawszych parków rozrywki dla dzieci

 

Indiańska Wioska na Mazurach

 

Czy wiedzieliście, że na Mazurach mieszkają Indianie? Wystarczy wybrać się w okolice Giżycka, aby przeżyć spotkanie z rdzennymi mieszkańcami równin Ameryki Północnej. Indiańska Wioska w Spytkowie to miejsce, gdzie znajdziemy tu nie tylko indiańskie tipi, ale również kolekcję rękodzieła czy broni. Maluchy będą mogły zobaczyć nieznane im zabawki oraz pobawić się w indiańskie gry. Żądni przygód powinni odwiedzić też strzelnicę, gdzie każdy może spróbować swoich sił w strzelaniu z łuku czy rzutach tomahawkiem. Zwiedzającym towarzyszy przewodnik, który cierpliwie odpowiada na wszystkie pytania. Wioska Indiańska, jako muzeum plenerowe, otwarta jest od maja do końca września. Cena biletu normalnego to 8 złotych, a ulgowego 6. Maluchy do lat czterech nie płacą za wstęp.

 

Centrum Nauki Kopernik


Kolejną propozycją dla dużych i małych jest wizyta w warszawskim Centrum Nauki Kopernik, w którym każdy odkrywca poczuje się jak u siebie w domu! Specjalnie dla dzieci i ich rodziców organizowane są wydarzenia, warsztaty oraz interaktywne pokazy. Maluchy nie będą chciały wyjść z wystawy Bzzz! gdzie czeka na nich niczym nieskrępowane eksperymentowanie i możliwość odkrywania świata na własnych warunkach. Kolejną propozycją dla najmłodszych jest planetarium, po którym oprowadzają bohaterowie "Ulicy Sezamkowej". Razem z nimi obejrzą Wielki Wóz i pospacerują po powierzchni księżyca. To oczywiście tylko część atrakcji, czekających na dzieci w tym niezwykłym miejscu. Za wstęp do Centrum Nauki Kopernik dorośli zapłacą 25 złotych. Bilet ulgowy kosztuje 16 zł, a wstęp do laboratoriów 9.

 

Planetarium Śląskie w Chorzowie


Ciekawe miejsca dla dzieci znajdują się także w Chorzowie. Planetarium Śląskie to propozycja dla małych odkrywców kosmosu i ich rodziców. Specjalnie dla najmłodszych przygotowano trzy różne pokazy. Podróż Małego Księcia to seans opowiadający o podróży bohatera, podczas której poznaje gwiazdozbiory. Inną propozycją jest podróż w towarzystwie Mikołaja Kopernika, który z dziećmi udaje się na poszukiwania komety. Seans Światełka na niebie skierowano do najmłodszych obserwatorów, którzy dzięki planetarium przeniosą się w świat ciał niebieskich. Podróży towarzyszą wiersze i barwne obrazy. Na pewno dużą atrakcją dla maluchów będzie oglądanie nieba poprzez ogromną lunetę - jednak możliwe jest to dopiero po zapadnięciu zmroku. Cena biletu normalnego na seans w planetarium wynosi 12 złotych, bilet ulgowy jest o połowę tańszy. Za wstęp do obserwatorium zapłacimy 2 złote. Istnieje również możliwość wykupienia biletu rodzinnego w cenie 30 zł.

 

Muzeum Misiów w Zakopanem


Każdy maluch jest gorącym wielbicielem pluszowych misiów. Ich największy zbiór znajdziemy w Zakopanem, gdzie niedawno powstało Muzeum Misiów! Na ekspozycji obejrzymy misiowych przedstawicieli różnych zawodów, scenki rodzajowe z ich udziałem czy zobaczymy występ tańczących pluszaków. Na zakończenie wizyty można zrobić sobie zdjęcie z rodziną pluszowych misiów o naturalnych rozmiarach! Wstęp do muzeum kosztuje odpowiednio 10 (bilet normalny) i 8 złotych (bilet ulgowy).

 

Cyrkland pod Karpaczem


Jeśli chcesz zorganizować maluchowi niezapomniany weekend, zabierz go do Cyrklandu, który znajduje się w Miłkowie pod Karpaczem. Jest to jedyny w Polsce stacjonarny cyrk, gdzie co tydzień odbywają się przedstawienia. To jednak nie wszystko, dzięki warsztatom maluchy mogą spróbować swoich sił w roli artystów cyrkowych i sprawdzić chociażby czy żonglowanie rzeczywiście jest trudne. W programie także zwiedzanie mini zoo! Karnet, w zakres którego wchodzi program cyrkowy i atrakcje, kosztuje 30 złotych. Maluchy do lat 3 nie płacą za wstęp.

Podobne artykuły

Skomentuj

Bądź pierwszym, który skomentuje ten wpis!

Tagi