Przedszkole Płomyk Montessori

Przedszkole Płomyk Montessori
Telefon:
600915845,   32381 53 00
Ocena:
5
Strona WWW:
https://www.plomyk-montessori.pl

Lokalizacja:

Adres: Karola Miarki 21, Piekary Śląskie

Przedszkole Płomyk Montessori

Przedszkole Montessori Płomyk w Piekarach Śląskich, prowadzi edukację swoich wychowanków zgodnie z systemem pedagogiki Marii Montessori, uczącą zaradności i samodzielności myślenia. Zajęcia odbywają się równolegle w języku angielskim i w języku polskim.

 

Powstałe w 2013 roku przedszkole „Płomyk Montessori” jest pierwszym niepublicznym przedszkolem z pedagogiką Marii Montessori w województwie Śląskim.

 

Przedszkole "Płomyk Montessori" jest otwarte na dzieci ze specjalnymi potrzebami edukacyjnymi i rozwojowymi. Profesjonalna kadra przygotowana jest do pracy z przedszkolakami o zróżnicowanych potrzebach rozwojowych i zdrowotnych dzięki dużemu doświadczeniu w realizacji założeń Pedagogiki Marii Montessori. Praca w grupach zróżnicowanych wiekowo jak i duży nacisk na samodzielność umożliwia ćwiczenie kluczowych w tym wieku umiejętności. 

 

Do wsparcia przedszkola "Płomyk Montessori" jest przewidziana Fundacja Montessori o tej samej nazwie jak przedszkole.

W swoich planach Fundacja przygotowuje otwarcie Szkoły Podstawowej również zgodnie z etyką wychowawczą metody Marii Montessori. Szkoła Montessori, Przedszkole Montessori, oraz Fundacja Montessori, to kompleksowy System Edukacji stworzony dla wszystkich dzieci, i w szczególności skuteczny dla dzieci o zróżnicowanych potrzebach rozwojowych i zdrowotnych na przykład takich jak terapia integracji sensorycznej (SI).

 

Przedszkole mieści się w centrum Piekar Śląskich w parterowym budynku, który otoczony jest dużym ogrodem. Przedszkole zlokalizowane jest w terenie zielonym, który gwarantuje naszym podopiecznym bezpieczną i doskonałą zabawę na świeżym powietrzu. Cały teren przedszkola jest ogrodzony, a budynek posiada monitoring. 

 

Przedszkole posiada znakomite warunki lokalowe. Słoneczne sale wyposażone są w bogate, urozmaicone zestawy materiałów dydaktycznych - edukacyjnych M.Montessori. Nauczyciele z wyższym wykształceniem tak pedagogicznym, jak i z dyplomem ukończenia studiów "montessoriańskich" zapewniają wszechstronny rozwój Waszym dzieciom. Zajęcia odbywają się równolegle w języku angielskim i języku polskim.