Pierwsza wizyta dziecka u dentysty

Pierwsza wizyta dziecka u dentysty
Drukuj Skomentuj

Kiedy dziecko powinno odbyć pierwszą wizytę u dentysty? Podpowiadamy!

Kiedy udać się do dentysty?

 

Lekarz Michał Kaczmarek podpowiada, że najlepiej wybrać się z dzieckiem do dentysty między 6. a 12. miesiącem życia. Jeśli zrobimy to później, jest za późno, by przeciwdziałać. Wtedy trzeba leczyć.


Jak przygotować dziecko do pierwszej wizyty?

 

Ważna jest rozmowa. Należy dziecku, gdzie i po co idziemy. Unikajmy takich sformułowań, jak ból, usuwanie i dentysta-sadysta. Lek. Kaczmarek doradza, by w dentystę wcześniej pobawić się w domu. Może dzięki temu maluch obudzi w sobie ciekawość i sam będzie chciał odwiedzić stomatologa. Wybierając się z dzieckiem do dentysty, wybierzmy tego, który zajmuje się leczeniem dzieci.


Sprawdź również: Jak nauczyć dziecko pisania literek i cyferek?


Jak przebiega pierwsza wizyta?

 

Pierwsza wizyta powinna kojarzyć się dziecku przyjemnie. Dentysta nie leczy wtedy zębów (chyba, że dziecko się zgodzi). Wizyta ta ma charakter adaptacyjny. Co warto wziąć pod uwagę?

 

"Wizytę musimy ustalić tak, by trafić w najlepszy humor dziecka, pamiętajmy aby nie było śpiące ani zmęczone. Umawiajmy się na konkretną godzinę i postarajmy się na wizytę dotrzeć w spokoju, bez pośpiechu i nerwów. Dziecko zawsze wyczuje stres, złe emocje. ZAWSZE NA PIERWSZĄ WIZYTĘ PRZYJDŹ 15 minut wcześniej".

 

Stomatolog nagradza młodych pacjentów odznakami dzielnego pacjenta. Taka wizyta u dentysty to prawdziwa przyjemność!

 

Sprawdź także: Bezsenność u dzieci. Nie bagatelizuj problemu!

Podobne artykuły

Skomentuj

Bądź pierwszym, który skomentuje ten wpis!