Pierwszy dzień wiosny 2024. Jak zorganizować go w przedszkolu?

Pierwszy dzień wiosny 2024. Jak zorganizować go w przedszkolu?
Drukuj Skomentuj

Pierwszy dzień wiosny 2024 zbliża się wielkimi krokami. To doskonała okazja do świętowania w przedszkolu. Podpowiadamy, jak zorganizować pierwszy dzień dzień wiosny dla dzieci.

Pierwszy dzień wiosny 2024 – kiedy wypada?


Pierwszy dzień kalendarzowej wiosny zawsze przypada 21 marca. Wydawać by się mogło, że nastąpiło to wcześniej, ponieważ pogoda nas rozpieszcza. Warto jednak uczcić kalendarzowe nadejście wiosny razem z dziećmi.


Spacer po okolicznych parkach i ogrodach botanicznych, gdzie maluchy mogą obserwować przebudzającą się roślinność, słuchać śpiewu ptaków i zbierać pierwsze wiosenne kwiaty, to doskonała propozycja na pierwszy dzień wiosny 2024. Z pewnością będzie to świetna zabawa dla dzieci i nauczycieli.

 

Sprawdź także: Co zmieni się w szkołach? Pełna lista zmian


Warto też postawić na zajęcia artystyczne i tworzenie prac artystycznych z naturalnych materiałów, takich jak liście, kwiaty czy gałązki. To doskonała okazja, aby pobudzić wyobraźnię i rozwijać zdolności artystyczne najmłodszych, ale też by się czegoś nauczyć.
Postawcie na przygotowanie przedszkolnego ogródka na parapecie. Warto posadzić z dziećmi rzeżuchę czy szczypior, które wyrosną bardzo szybko.


Piknik lub ognisko na świeżym powietrzu, jeśli pogoda na to pozwoli, to świetny pomysł na integrację maluchów. Można również zorganizować takie wydarzenie z obecnością rodziców. Maluchy z pewnością się ucieszą.

 

Czytaj także: Nadchodzą duże zmiany. Likwidacja zerówek niepokoi rodziców


Bal przebierańców – tematyka wiosna. To kolejny świetny pomysł, który pozwoli dzieciom wczuć się w klimat nadchodzącej pory roku.

 

 

 

Autorka: Izabela Nestioruk-Narojek

Podobne artykuły

Skomentuj

Bądź pierwszym, który skomentuje ten wpis!