PILNE! Zamknięcie przedszkoli, żłobków, szkół w całym kraju

PILNE!  Zamknięcie przedszkoli, żłobków, szkół w całym kraju
Drukuj Skomentuj

Premier Mateusz Morawiecki poinformował o podjęciu decyzji, w wyniku której wszystkie placówki oświatowe i szkoły wyższe zostaną zamknięte. Jak długo to potrwa?

Ministerstwo Zdrowia potwierdziło trzy kolejne przypadki koronawirusa w naszym kraju. Na ten moment zakażonych wirusem w Polsce jest 25 osób. Mając na uwadze, jak wielkie zagrożenie niesie za sobą wirus, podjęto decyzję o zamknięciu przedszkoli, żłobków, szkół i uczelni na dwa tygodnie. Wejdzie ona w życie od poniedziałku (16 marca), ale już od jutra nie będą odbywały się zajęcia.

 

Z racji, że podjęto nagłą decyzję o zamknięciu przedszkoli, szkół, żłobków i klubów dziecięcych, rodzice mogą mieć trudność ze znalezieniem opieki dla swoich dzieci. Dlatego też wszystkie placówki mają obowiązek zapewnić dzieciom opiekę do końca tego tygodnia.
To jednak nie jedyne miejsca, które zostaną zamknięte. Do listy dołączają kina, teatry, muzea, filharmonie i tym podobne.


W razie podejrzenia zakażenia koronawirusem, zachęcamy do skorzystania z całodobowej infolinii NFZ (Tel. 800 190 590). To najskuteczniejszy sposób uzyskania rzetelnych informacji o postępowaniu w takim przypadku.

 

Autor: Izabela Nestioruk

Podobne artykuły

Skomentuj

Bądź pierwszym, który skomentuje ten wpis!