Pilot i Mały Książę: Cyber Musical - Pilot i Mały Książę - musical, jakiego jeszcze nie było!
Twórcy z Broadwayu i polscy artyści musicalowi łączą siły! Światowa premiera cybermusicalu Pilot i Mały Książę 5 października w Katowicach. Bilety już w sprzedaży!
Pilot i Mały Książę - musical, jakiego jeszcze nie było! Tym razem popularna opowieść o Małym Księciu ukazana jest z perspektywy życia autora - marzyciela i pilota, pisarza i bohatera. Antoine de Saint-Exupéry podbił serca czytelników na całym świecie, ale jego porywająca biografia to także wspaniały temat na musical, gdzie wojenne realia i bajkowa przygoda na pustyni splatają się w fascynującą opowieść o marzeniach, przyjaźni i o tym, że dobrze widzi się tylko sercem. Po raz pierwszy w historii polskiego teatru krajowi artyści łączą siły z uznanymi twórcami z Broadwayu. Wśród twórców musicalu znaleźli się m.in. scenarzysta Michael Wolk, autorka tekstów piosenek Mindi Dickstein, kompozytorski duet Guy Dubuc & Marc Lessard (znany pod pseudonimem "Bob & Bill"), scenografka Anna Louizos (wsławiona między innymi współpracą z Lin-Manuelem Mirandą) oraz choreograf James Gray. Polską stronę reprezentują: kostiumografka Agata Uchman, choreograf Jacek Wazelin, reżyser światła Jacek Chojczak i tłumacz Daniel Wyszogrodzki. Nad całością czuwa dyrektor artystyczny Piotr Sikora. W obsadzie zobaczymy utalentowanych polskich artystów musicalowych, m.in. Rafała Szatana, Martę Florek, Kaję Mianowaną i Dominika Bobryka. Spektakl otwiera nowy rozdział w teatrze muzycznym, łącząc aktorstwo z najnowocześniejszymi rozwiązaniami w zakresie wizualizacji.
Światowa premiera tej cyberprodukcji odbędzie się 5 października w Katowicach. Przedsprzedaż biletów rusza już 19 sierpnia, a otwarta sprzedaż - 21 sierpnia. Czegoś takiego jeszcze nie było - nie tylko na polskich, ale również na światowych scenach. Spektakl Pilot i Mały Książę to pobudzający wyobraźnię cybermusical, w którym świat wirtualny nieustannie miesza się z realnym. Ta nowatorska produkcja zabierze widzów w międzyplanetarną podróż do świata, w którym historia życia Antoine'a de Saint-Exupéry'ego, pilota i pisarza, przenika się z opowieścią zawartą w jego ponadczasowej, sprzedanej w ponad 140 milionach egzemplarzy książce - Mały Książę. Musical Pilot i Mały Książę otwiera nowy rozdział w historii teatru muzycznego, dzięki zastosowaniu nowatorskiej technologii wizualnej, dającej twórcom inscenizacji nieograniczone możliwości. Wcześniej żaden spektakl na świecie nie dysponował tak nowoczesną technologią. W produkcjach musicalowych wykorzystywane były ekrany LED i animacje, ale nigdy na taką skalę i w taki sposób. Także po raz pierwszy w historii polskiego teatru polscy artyści łączą siły z zespołem kreatywnym z Broadwayu - doświadczonymi twórcami z kolebki musicalu.
Za efekty wizualne odpowiada polskie studio Platige Image, posiadające ponad 25-letnie doświadczenie w tworzeniu efektów wizualnych i realizacji zaawansowanych technologicznie projektów dla świata filmu, gier, seriali i musicali. To, co prezentuje na scenie Platige Image to nowy wymiar teatralnej - i nie tylko - technologii. To milowy krok w stronę przyszłości - podkreśla reżyser West Hyler, reżyser Pilota i Małego Księcia, który stworzył do tej pory pięć musicali na Broadwayu, był także dyrektorem artystycznym New York Musical Festival. W musicalu Pilot i Mały Książę tradycyjna scenografia uzupełniona jest najwyższej jakości projekcjami wizualnymi, naturalnie zespolonymi z przedstawianą na scenie opowieścią. Technologia nie zdominuje teatru, natomiast dopełni go i wzbogaci. Znakomita, nowoczesna muzyka i teksty piosenek są dziełem twórców związanych z legendarnym Cirque du Soleil i autorów z Broadwayu - dodaje West Hyler. Wśród twórców musicalu znaleźli się m.in. scenarzysta Michael Wolk, autorka tekstów piosenek Mindi Dickstein, kompozytorski duet Guy Dubuc & Marc Lessard (znany pod pseudonimem "Bob & Bill"), scenografka Anna Louizos (wsławiona między innymi współpracą z Lin-Manuelem Mirandą) oraz choreograf James Gray. Polską stronę reprezentują m.in. kostiumografka Agata Uchman, choreograf Jacek Wazelin, reżyser światła Jacek Chojczak i tłumacz Daniel Wyszogrodzki. Nad całością czuwa dyrektor artystyczny Piotr Sikora, który jest jednocześnie współproducentem spektaklu, a także współtwórcą studia odpowiedzialnego za efekty wizualne.