Płaczące dziecko w samolocie - co robić? Tak uspokoisz malucha

Płaczące dziecko w samolocie - co robić? Tak uspokoisz malucha
Drukuj Skomentuj

Lot samolotem dla wielu dorosłych jest stresujący, a co dopiero dla dzieci. Istnieją jednak pewne sposoby na bezstresowy i przyjemny lot. Co robić, jeśli dziecko płacze w samolocie i jak przygotować się do tej podróży? Podpowiadamy.

Płaczące dziecko w samolocie – co robić?


Warto pamiętać, że podczas lotu samolotem zmiany ciśnienia mogą powodować ból głowy i uszu – dolegliwości te dotyczą również dzieci. Przedszkolakowi możemy już dać gumę do żucia, która w wielu przypadkach świetnie sobie radzi. Jeśli chodzi o mniejsze dzieci ten sposób się nie sprawdzi. Maluchowi warto dać butelkę lub smoczek, który zmusi dziecko do przełykania śliny i zadziała podobnie.

 

Sprawdź także: Nowe świadczenie dla dzieci wystartuje lada chwila. 2300 złotych


Nigdy nie reaguj agresją i spróbuj zagadać dziecko. Pamiętaj, że maluch wyczuje twoje negatywne emocje, a to z pewnością nie pozwoli mu się uspokoić.

 

Lot z dzieckiem – co ze sobą zabrać?

 


Jeśli wybieramy się w podróż samolotem z dzieckiem z pewnością przydadzą nam się przedmioty, które go zajmą. Do zabicia nudy świetnie sprawdzą się kolorowanki, kieszonkowe wersje gier, interaktywne lub zwykłe książki czy nieduże kreatywne zestawy, które nie nabrudzą w samolocie.


Warto zabrać też drobne przekąski. Nie warto jednak przesadzać ze słodyczami i tłustymi chipsami, bo po takim jedzeniu może dziecko szybko zemdlić. Postawmy na owoce i warzywa. Nie zapomnijmy kupić też czegoś do picia. Na czas podróży na pewno przydadzą się jednorazowe śliniaki, chusteczki nawilżane i żel do rąk.Autorka: Izabela Nestioruk-Narojek

Skomentuj

Bądź pierwszym, który skomentuje ten wpis!