Podróż z dzieckiem pociągiem w Strefie Małego Podróżnika

Podróż z dzieckiem pociągiem w Strefie Małego Podróżnika
galeria zdjęć (2) Drukuj Skomentuj

Mamy dobrą wiadomość dla wszystkich, którzy narzekają na podróżowanie z dzieckiem pociągiem! Od początku września osoby jadące z maluchami z Warszawy do Zakopanego mogą korzystać z wagonu, w którym znajduje się bawialnia dla dzieci. Dzięki temu długa podróż minie najmłodszym w mgnieniu oka.

Od 3 września mali pasażerowie pociągu Express Tatry, jadącego z Warszawy do Zakopanego, mogą korzystać ze Strefy Małego Podróżnika. Jest to wagon dostosowany do potrzeb dzieci. W Strefie Małego Podróżnika znajduje się wiele gier, bajek i specjalnie dla nich przygotowane menu, które przypadnie im do gustu. Dzięki temu cała podróż minie maluchom na kreatywnej zabawie.

 

Dowiedz się dlaczego kreatywna zabawa jest tak ważna dla maluchów, zobacz: Znaczenie zabawy i zabawek w rozwoju dziecka


Strefa Małego Podróżnika została całkowicie przystosowana do potrzeb najmłodszych. Grafiki na ścianie stanowią integralny element zabaw - pomagają w nauce liczenia, rozpoznawania kształtów i kolorów. Wagon z bawialnią dla dzieci wyposażono w tablice do rysowania kredą, miękkie siedziska, mogące służyć również za klocki, oraz monitory. Na ekranach, podczas podróży z dzieckiem, są puszczane filmy animowane. Cały wagon, również z zewnątrz, pokryty jest wizerunkami bajkowych bohaterów.

Pomyślano również o rodzicach podróżujących z niemowlętami. Toalety wagonu mają zamontowane przewijaki, a w korytarzach jest wiele miejsca dla dziecięcych wózków i dużych bagaży.

Wagonem z bawialnią dla dzieci po raz pierwszy mogły podróżować w wakacje rodziny, które jechały nad morze. Teraz przyszła kolej na Tatry. W planach jest uruchomienie następnych wagonów dla najmłodszych, dzięki którym nie będą się nudzić podczas długiej podróży.

 

Źródło: www.intercity.pl

Podobne artykuły

Skomentuj

Bądź pierwszym, który skomentuje ten wpis!

Tagi