Podróżujesz z dzieckiem? Te pytania zadadzą ci wszędzie

Podróżujesz z dzieckiem? Te pytania zadadzą ci wszędzie
Drukuj Skomentuj

Wiele osób decyduje się na podróżowanie z dzieckiem. Nie jest to proste, ale satysfakcja z pokazania dziecku kawałka świata jest przeogromna. W tym roku jednak wiele się w tej kwestii zmieni. Urlop zacznie się inaczej.

Podróżujesz z dzieckiem? Bądź gotowy na te pytania


Od 15 lutego 2024 r. zmieniły się przepisy dotyczące standardów ochrony małoletnich, a wszystko za sprawą nowelizacji nazywanej potocznie Lex Kamilek. Pracownicy obiektów takich jak hotele czy pensjonaty, będą mieli obowiązek identyfikacji tożsamości dziecka, tożsamości dziecka, ale także jego relacji z osobą dorosłą, z którą przebywa w danym miejscu. Dorośli zostaną zapytani przez pracowników o dokument tożsamości dziecka lub inny dokument potwierdzający, że osoba dorosła ma prawo do sprawowania nad nim opieki. W przypadku wątpliwości pracownik może przeprowadzić rozmowę z dzieckiem, by upewnić się, że wszystko jest w porządku. 

 

Sprawdź również: Wkrótce ograniczenia w 800 plus. Obejmą tysiące dzieci


Jeśli nie chcemy mieć problemu i nie ściągać na siebie uwagi policji, lepiej poddać się wymaganym procedurom. Pamiętajmy, że to wszystko dla bezpieczeństwa dzieci, które nie są w stanie same się bronić przed złem.

Autorka: Izabela Nestioruk-Narojek


Źródło: Infor

Podobne artykuły

Skomentuj

Bądź pierwszym, który skomentuje ten wpis!