Podwyżka 500 plus - kto dostanie więcej pieniędzy

Podwyżka 500 plus - kto dostanie więcej pieniędzy
Drukuj Skomentuj

Podwyżka 500 plus w 2022 roku nie obejmie wszystkich rodzin. Zdaniem Elżbiety Rafalskiej, byłej minister rodziny, jednej  z autorek tego programu świadczeń dla rodziny uważa, 500 plus powinno zostać podniesione do 600 plus, ale nie dla wszystkich rodzin. Kto zatem dostanie podwyżkę 500 plus? Odpowiadamy.

Podwyżka 500 plus – komu się należy?


500 plus to świadczenie dla rodzin z dziećmi, które funkcjonuje od 2016 roku. Wiele polskich rodzin, widząc podwyżki cen w sklepach, czeka z utęsknieniem na informację o podwyższeniu świadczenia  500 plus. W rozmowie z "Faktem", była minister rodziny i polityki społecznej Elżbieta Rafalska poinformowała, że nie jest to nieosiągalne. Jej zdaniem rozsądnym byłoby podniesienie wysokości świadczenia z 500 zł do600 zł. 100 złotych więcej miałyby dostać jedynie te rodziny, w których wychowuje się przynajmniej troje dzieci.

 

Sprawdź także: Ulga na dziecko 2022 - duże zmiany


Zdaniem Elżbiety Rafalskiej trzeba wspierać mocniej rodziny wielodzietne, gdyż Polska chce, by rodziło się więcej dzieci.


Od 2022 roku rodzice będą pobierać nowe świadczenie. Będzie to tzw. dodatkowe  500 plus z Rodzinnego Kapitału Opiekuńczego - programu wprowadzonego w ramach "Nowego Ładu".  Jednak w tym przypadku na dodatkowe świadczenie nie mogą liczyć wszystkie rodziny. Dodatkowe 500 plus będzie przysługiwać tym rodzinom, w których wychowuje się więcej niż jedno dziecko.

Podobne artykuły

Skomentuj

Bądź pierwszym, który skomentuje ten wpis!