Pomocnicy Świętego Mikołaja - Prot i Filip

Pomocnicy Świętego Mikołaja - Prot i Filip
Skomentuj

Serdecznie zapraszamy wszystkie dzieci na spektakl o pomnocnikach Świętego Mikołaja.

To był niesamowity dzień przed Wigilią, kiedy Prot i Filip postanowili spotkać się w magiczny sposób ze swoimi wesołymi przyjaciółmi. Prot, znany ze swojego kulinarnego talentu, spędził cały dzień, piekąc pachnące świątecznymi przyprawami pierniki. Filip, z kolei, zabrał się za ubieranie choinki, a później zaczął śpiewać kolędy, tworząc atmosferę pełną radości i magii.

Wszystko było idealnie, a przyjaciele rozmawiali o swoich marzeniach związanych z nadchodzącym świętami. Prot opowiadał o najnowszym przepisie na pierniki, który wymyślił, a Filip dzielił się swoim planem na perfekcyjnie przystrojoną choinkę. Nagle jednak, w miarę jak przyjaciele zagłębiali się w rozmowę o prezentach i życzeniach, zorientowali się, że zapomnieli napisać list do Mikołaja!

Panika ogarnęła ich, ale szybko postanowili, że zrobią wszystko, aby naprawić sytuację. W pośpiechu usiedli przy stole, wzięli kartki i zaczęli pisać listy do Świętego Mikołaja. Prot w międzyczasie przygotowywał kolejne porcje pierników, a Filip śpiewał kolędy, aby podtrzymać świąteczny nastrój.

W trakcie tego gorączkowego pisania, nagle usłyszeli dzwoneczki. Z nieba zaczęłysię opadać śnieg, a do ich małego mieszkania wleciał Czerwononosy Renifer Rudolf! Dzieci były zaskoczone, ale zarazem podekscytowane. Okazało się, że w magiczną noc wigilijną zwierzęta faktycznie mówią ludzkim głosem, a Rudolf przyleciał, aby sprawdzić, czy dzieci są grzeczne i gotowe na Mikołajowy przyjazd.

W międzyczasie do mieszkania wkraczała coraz to nowa postać – Pomocnik Mikołaja w różnych odsłonach. Była to lalka, teatr cieni, a nawet żywy aktor, który wprowadzał dzieci w świat świątecznych tajemnic i tradycji. Prot i Filip razem z dziećmi uczestniczyli w tej niezwykłej przygodzie, ubierając choinkę, pomagając w rozkładaniu prezentów i odpowiadając na pytania dzieciaków.

Spektakl pełen był śmiechu, radości i magii, a dzieci wraz z głównymi bohaterami przekonywały się, że w świątecznej atmosferze nawet największe tajemnice stają się zrozumiałe i pełne uroku. Na koniec, wszyscy wspólnie spożyli upieczone przez Prota pierniki, a atmosfera w domu napełniła się ciepłem i miłością, dokładnie tak, jak powinno być w święta Bożego Narodzenia.

Skomentuj

Bądź pierwszym, który skomentuje ten wpis!

Najbliższe wydarzenia w Warszawie

Przedszkola w Warszawie

Przedszkole Radosna Planeta

Przedszkole Radosna Planeta

Za cel postawilismy sobie stworzenie miejsca, w którym dzieci będą czuły się bezpiecznie, które będzie wspierać ich całościowy rozwój w ciepłej i radosnej atmo
Przedszkole Domek Elfów

Przedszkole Domek Elfów

 Serdecznie witamy Rodziców i Dzieci z warszawskiego Ursynowa!:)Zapraszamy do nowo otwartej placówki "Domek Elfów". Nasze magiczne przedszkole rozgościło się p