Pomysły na kartki świąteczne do zrobienia z dziećmi

Pomysły na kartki świąteczne do zrobienia z dziećmi
Drukuj Skomentuj

Choć zwyczaj wysyłania kartek świątecznych powoli zanika, to tym bardziej powinniśmy zaskakiwać się nazwajem! Dawniej, nieodłączny element świątecznych przygotowań, zaś obecnie coś, co wprawia nas w osłupienie.  Miło jest jednak w obecnych czasach dostać świąteczną kartkę. Poniżej przedstawiamy proste pomysły na kartki świąteczne do zrobienia z dziećmi.

 

Choinka – kartka na święta

 


Zdecydowanie najprostszym pomysłem na wykonanie świątecznej kartki jest choinka z kółek. Do jej wykonania potrzebujecie kartki papieru technicznego w dowolnym kolorze oraz blok rysunkowy, papier samoprzylepny lub papier pakowy o dowolnym wzorze i kolorze. W zależności od wyboru papieru przyda się również klej,  ale też cyrkiel i nożyczki.

 

Sprawdź również: Buty zimowe dla dziecka - jak wybrać?


Kartkę papieru technicznego należy złożyć na pół. W jej wnętrzu znajdą się wydrukowane lub wypisane życzenia – zaś zadaniem twojego dziecka będzie zadbanie o stronę tytułową świątecznej kartki.


Z wyciętych kółek uformujcie wspólnie choinkę. Nie zapomnijcie o dorysowaniu pnia oraz udekorowania jej bombkami.

 

Zobacz także: Ozdoby świąteczne do przygotowania z przedszkolakiem

 

Kartka świąteczna z mikołajem


Nie lubicie nudnych kartek świątecznych i chcecie stworzyć coś wyjątkowego, a jednocześnie niebywale prostego? Wykonaj kartkę świąteczną, którą przyozdobi mikołaj z waty kosmetycznej.


Potrzebne będą ci: kartka bloku technicznego, papier samoprzylepny, klej, wata kosmetyczna, nożyczki i czarny marker.

 

Sprawdź również: Najlepsze świąteczne filmy animowane dla dzieci

 

Kartkę bloku technicznego zegnij na pół. Na stronie tytułowej narysuj twarz i czapkę świętego mikołaja. Uwaga – zostaw  miejsce na brodę. Oczy wykonaj markerem, czerwoną czapkę możesz wykonać techniką wydzieranki lub wycinanki. Broda mikołaja zostanie wykonana z waty kosmetycznej, więc przygotuj w tym celu kulki z waty i przyklej je. Gotowe!

 

Kartka świąteczna  ze zdjęciem


Rodzina z pewnością ucieszy się z kartki świątecznej, której podstawą będzie fotografia twoje dziecka lub całej waszej rodziny. Potraktujcie wtedy pierwszą stronę kartki jako ramkę – wystarczy więc przykleić zdjęcie mocnym klejem. Niech dziecko puści wodze fantazji i przyozdobi ją charakterystycznie dla Świąt Bożego Narodzenia. Kleje brokatowe, wycinki z ozdobnego papieru pakowego, wstążki i kokardy – nie ma ograniczeń!

 

Zobacz także: Proste kartki świąteczne do zrobienia z dziećmi

 

Autor: Izabela Nestioruk

Podobne artykuły

Skomentuj

Bądź pierwszym, który skomentuje ten wpis!