Pomysły na ozdoby świąteczne dla przedszkolaków

Pomysły na ozdoby świąteczne dla przedszkolaków
Drukuj Skomentuj

Święta Bożego Narodzenia wiążą się dla wielu z nas z długimi przygotowaniami. Zarówno dorośli, jak i dzieci, lubią ze sporym wyprzedzeniem poczuć klimat nadchodzących świąt. Warto więc zadbać o to, by udekorować swój dom. Nie musisz wydawać na to kroci. Wystarczy, że razem z dzieckiem przysiądziecie na moment i własnoręcznie wykonacie piękne ozdoby. Zachęcamy do zapoznania się z listą najciekawszych pomysłów na dekoracje świąteczne.

 

Świąteczne opaski na głowę


Okazuje się, że ozdoby świąteczne nie muszą dekorować tylko ścian i półek, które znajdują się w domu. Możecie również przyozdobić własną głowę i mieć przy tym wiele radości! Przygotowanie świątecznych opasek jest niezwykle proste i jest dla dzieci niebywałą atrakcją. Dzięki opaskom możesz stać się kim tylko zechcesz. Będziesz mikołajem, reniferem, choinką, a może aniołkiem?


Pomysłów jest bez liku. Możesz skorzystać z gotowej najtańszej opaski do włosów i dokleić do niej papierową ozdobę lub wyciąć prostokąt z bloku technicznego i skleić jego dwa końce i również przyozdobić go odpowiednio.

 

Sprawdź również: Pomysły na kartki świąteczne do zrobienia z dziećmi

 

Świąteczna ramka na zdjęcia


Ozdoba może być nie tylko ładna, ale też użyteczna. Wykonajcie wspólnie ramkę na świąteczne zdjęcie. Można użyć do tego gotową drewnianą ramkę lub wyciąć ją z kartonu. Następnie należy użyć trochę wyobraźni, brokatów, kleju i kokard. Może ozdobicie ramkę bombkami lub małymi mikołajami czy reniferami?

 

Sprawdź również: Najlepsze świąteczne filmy animowane dla dzieci

 

Bombki ze styropianu i cekinów


Na pewno nie raz widziałeś już bombki z cekinów, które zdobią nie tylko choinki, ale też świąteczne stoły? Ich wykonanie jest niezwykle proste, a efekt wspaniały! Potrzebujesz styropianowej kuli, cekinów w dowolnym kolorze i szpilek. Wszystko to kupisz w sklepie papierniczym.


Musisz tylko przyczepić szpilką cekin do styropianowej podstawy. To, jak będzie wyglądać bombka, zależy tylko i wyłącznie od twojej weny twórczej!

 

Czytaj również: Scenariusz inscenizacji na Boże Narodzenie

 

Autor: Izabela Nestioruk

Podobne artykuły

Skomentuj

Bądź pierwszym, który skomentuje ten wpis!