Pomysły na prezenty dla dzieci 0-5 lat i więcej

Pomysły na prezenty dla dzieci 0-5 lat i więcej
Drukuj Skomentuj

Najlepsze prezenty dla dzieci? Takie, które nie tylko sprawią im radość, ale też będą wspierały ich rozwój. Jeśli więc szukasz zabawek, które spełniają oba te warunki, sprawdź nasze pomysły na prezenty dla dzieci w wieku 0-5 lat i więcej.

Prezenty dla dzieci w wieku 0-2 lata

 

Piłki sensoryczne

 

Zabawa piłkami wspiera rozwój małej motoryki, a także stymuluje zmysł dotyku. Ogromnym plusem takich piłek jest też możliwość wykorzystywania ich do delikatnych masażów. Piłkami sensorycznymi mogą bawić się dzieci w wieku 1+, jak i starsze.

 

Gdzie kupić? Zobacz ofertę HenczToys.pl albo produkty Lalaboom (np. Kulko-klocki).

 

Książki sensoryczne

 

Odpowiednio wykonane, wspomagają rozwój różnych zmysłów: wzroku, słuchu i dotyku. Dla młodszych dzieci najlepiej wybierać książeczki czarno-białe - a to ze względu na etapy rozwoju możliwości percepcyjnych dziecka.

 

Gdzie kupić? Przepięknie wykonane książki znajdziesz w ofercie Hencz Toys albo Czuczu.pl

 

Prezenty dla dzieci w wieku 2+

 

Klocki

 

Dobrane wielkością dla maluszków, wspierają rozwój motoryki małej, koordynacji wzrokowo-ruchowej oraz skupienia. Przy czym ważne jest, by dobierać wielkość i kształt klocków do wieku dziecka. Wyjątkowo ciekawą propozycją są BioBuddi Klocki z Bioplastku - zabawki, które uczą, bawią, a także są bezpieczne dla środowiska!

 

Gdzie kupić? BioBuddi Klocki z Bioplastku kupisz od QElements. Naszą opinię o klockach znajdziesz TU.

 

Tablica manipulacyjna

 

Takie tablice wspierają nie tylko rozwój motoryki małej, ale też samodzielność i logiczne myślenie. Jest to rodzaj zabawki, w którym wykorzystuje się przedmioty codziennego użytku, zamontowane w bezpieczny sposób. Tablice można wykonać samemu z przedmiotów znalezionych w domu.


Gdzie kupić? Jeśli nie czujesz się dobrze w pracach DIY, tablicę manipulacyjna możesz nabyć od firmy Woobiboo. Naszą opinię o tablicy od Woobiboo znajdziesz TU.

 

Prezenty dla dzieci w wieku 3+

 

Książki

 

Jest to oczywiście pomysł uniwersalny dla dzieci w każdym wieku - w końcu warto czytać dzieciom! Dla dzieci w wieku 3+ wybierz książki, które poruszają problemy dla niego aktualne. Zwracaj też uwagę na to, czy ilustracje są dobrane do możliwości percepcyjnych dzieci.


Gdzie kupić? Książek dla dzieci w wieku 3+ jest oczywiście mnóstwo. My szczególnie polecamy:

 

  • serię o Albercie Albertsonie Wydawnictwa Zakamarki - przeczytaj dlaczego TU,
  • propozycje Wydawnictwa Skrzat - przeczytaj o przygodach Artka, Benia i o Przedszkolu Pani Matyldy,
  • książkę o tolerancji i… kotach od Wydawnictwa Tekturka - zobacz więcej TU;

 

Zestawy do gier i zabaw sportowych 

 

Wtym wieku warto zachęcać malucha do zabaw ruchowych, które będą wspierać jego rozwój fizyczny, ale też społeczny. Dobrym pomysłem na prezent są więc produkty, które angażują do zabawy rodzinę albo grupę rówieśników.


Gdzie kupić? Gry i zabawy sportowe, angażujące kilka osób, kupisz od firmy Alexander (seria Sport&Fun). Więcej przeczytasz TU.

 

Prezenty dla dzieci w wieku 4+

 

Materiały Montessori

 

Zabawki, gry i pomoce robione według kryteriów pedagogiki Montessori wspierają rozwój dziecka poprzez zachęcanie go do samodzielności i dokonywania wyborów. Dzięki temu u dzieci buduje się poczucie własnej wartości, jak też rozwija odpowiedzialność i samodyscyplina. Warto więc wybrać materiały Montessori, które będą odpowiadać zainteresowaniom dzieci.


Gdzie kupić? Ogromną bazę takich materiałów znajdziesz na stronie MontessoriPomoce.pl. Polecamy też pięknie przygotowaną Biblioteczkę Montessori od Wydawnictwa Egmont - więcej o tej serii znajdziesz TU.

 

Gry planszowe, zręcznościowe

 

Gry planszowe lub karciane dostarczają rozrywki, ale też uczą dyscypliny i stosowania się do zasad. Obecnie bogata oferta różnych firm pozwala wybrać gry, które angażują osoby w różnym wieku. Równie atrakcyjnym pomysłem na prezenty są gry zręcznościowe - najlepiej te, które wykorzystują elementy humorystyczne!


Gdzie kupić? Jeśli szukasz gier dla dużych i małych, sprawdź ofertę Wydawnictwa Kangur (np. Dzieci kontra Rodzice). O jednym z ich produktów pisaliśmy tu: Kalambury dla dzieci. Z kolei fantastyczne gry zręcznościowe znajdziesz w ofercie firmy Goliath - kilka gier dla dzieci 4+ opisaliśmy TU.

 

Prezenty dla dzieci w wieku 5+

 

Zabawki konstrukcyjne

 

... czyli wszelkiego rodzaju zabawki, które dają kilka możliwości zabawy, uczą projektowania i rozwijają myślenie przyczynowo-skutkowe. Mogą więc to być klocki, zestawy modelarskie, pojazdy. Ciekawą propozycją są Samochodziki Modarri od QElements, które pozwalają na zmiany koloru, a także niektórych części.


Gdzie kupić? Warto sprawdzić ofertę DobreZabawki.com. Jeśli natomiast chcesz dowiedzieć się więcej o Samochodzikach Modarri, przeczytaj nasz artykuł TU.

 

Fiszki

 

Zachęć dziecko do nauki języka obcego i kup mu atrakcyjne pomoce! Fiszki, jak też gry językowe to dobry sposób na to, by już pięciolatka rozmiłować w nauce języków.


Gdzie kupić? Sprawdź ofertę Fiszki.pl albo wejdź na artykuł: Gry językowe - Twój sposób na jesień!

 

 

Gdzie jeszcze znajdziesz inspiracje na prezenty dla dzieci w wieku 1-5 lat i więcej? Zobacz, jakie zabawki były nagrodzone w konkursie Zabawka Roku oraz Nagroda Rodziców w tym roku TU.


Warto też sprawdzić ofertę Paczek Mikołajkowych - zestawy są nie tylko ciekawe dla dzieci, ale też pięknie zapakowane w ozdobne kuferki! Możesz przeczytać więcej o paczkach TU.

Filmy

Podobne artykuły

Skomentuj

Bądź pierwszym, który skomentuje ten wpis!

Tagi