Pomysły na Walentynki z dziećmi

Pomysły na Walentynki z dziećmi
Drukuj Skomentuj

Dzień Zakochanych zbliża się wielkimi krokami. Już od początku lutego, na sklepowych półkach możemy znaleźć upominki, które kojarzą się z miłością. Czy idea tego święta polega jednak tylko na tym, by w trakcie tego jednego dnia w roku obdarować się prezentami?

Kolacja przy świecach i aromatyczna kąpiel to scenariusz dla zakochanych, którzy pragną spędzić Walentynki tylko we dwoje. Może to okazać się dużo trudniejsze do zrealizowania, jeśli na świecie pojawi się długo wyczekiwane dziecko. Nie zawsze mamy możliwość zostawić malucha pod opieką dziadków, więc Święto Zakochanych spędzamy często w rodzinnym gronie. Jak zaplanować ten czas, by wszyscy dobrze się bawili?

 

1. Okazywanie uczuć

 

Walentynki to doskonała okazja, by powiedzieć swoim bliskim jak bardzo ich kochamy. W codziennym nadmiarze obowiązków zdarza nam się zapomnieć o zwykłym zwrocie „Kocham Cię”. Zatrzymajmy się więc na chwilę i skupmy na uczuciach wobec najukochańszych. Wyrażajmy to, co czujemy i uczmy malucha tej wiecznej, szczerej miłości. Wytłumaczmy dziecku, jak ważne miejsce zajmuje on w naszym życiu.

 

2. Wykonanie walentynki

 

Warto wspólnie wykonać kartkę walentynkową. Dzieci na pewno ucieszy fakt zrobienia kolorowej kartki, na której napiszą coś miłego swoim rodzicom. Wykonanie takiego upominku będzie wyrazem wzajemnej miłości, a także okazją do kreatywnego spędzenia czasu. Nie potrzebujecie do tego talentu plastycznego.Wystarczy trochę chęci i zaangażowania. Świadomość, że zrobiliśmy coś własnoręcznie jeszcze bardziej ucieszy naszych bliskich. Przygotujcie czerwony brystol, nożyczki, kolorowy brokat, klej oraz wstążkę. Do dzieła!

 

3. Kulinarne wariacje

 

Dobrym pomysłem będzie także osłodzenie sobie tego wyjątkowego dnia. Zróbcie razem pyszne muffinki, które następnie wspólnie udekorujecie cukrowymi lub marcepanowymi serduszkami. Dla starszego dziecka wspólne pieczenie będzie wspaniałą zabawą. Jeśli brakuje Wam pomysłów, poszukajcie przepisów w Internecie. Alternatywą dla muffinek są kruche ciasteczka w kształcie serc, które można ozdobić polewą czekoladową lub zwykłym lukrem.

 

4. Walentynkowe kino

 

Na co dzień zapewne brakuje Wam czasu, by zorganizować rodzinny seans filmowy. Święto Zakochanych znacznie ułatwi Wam tę kwestię. Wybierzcie bajkę o miłości, która zainteresuje nie tylko Waszego malucha, ale i Was samych. Jest z czego wybierać!

 

5. Miłosne dekoracje

 

Dopełnieniem tego święta będzie zrobienie walentynkowych dekoracji. Warto pokusić się o wykonanie lub kupienie kilku kolorowych symboli w postaci serduszek, czy pluszowych maskotek. Możecie wcześniej wykonać kilka kartek z życzeniami, które zawiesicie w widocznym miejscu. Dzięki takim elementom poczujecie klimat tego święta i nacieszycie się spokojną, rodzinną atmosferą.

 

6. Impreza tematyczna

 

Jeśli spędzacie Walentynki w domu, warto zorganizować imprezę tematyczną w postaci walentynkowej dyskoteki, podczas której zabrzmią największe miłosne przeboje. Dzieci uwielbiają wszelkiego rodzaju zabawy ruchowe. Podczas świętowania, możecie także zorganizować kilka konkursów z nagrodami. Dobrym pomysłem będzie również przebranie się w coś zabawnego. Taki zabieg na pewno wpłynie na ogólną atmosferę tego wyjątkowego dnia. 

 

Walentynki obchodzone w innych miejscach na świecie...

 

Warto wspomnieć, że Dzień Zakochanych celebrowany jest w prawie każdym miejscu na świecie. Wszędzie przybiera jednak mocno komercyjny charakter. Dla przykładu, we Francji nie daje się kartek walentynkowych. Zamiast tego, panuje tam zwyczaj wysyłania bukietów kwiatów z dołączonym zaproszeniem na koncert lub do teatru. We Włoszech natomiast, zakochani kupują sobie odzież w czerwonym kolorze. Nieco inaczej obchody tego święta wyglądają w Japonii, ponieważ to panie obdarowują swoich mężczyzn czekoladkami. Słodkości dzielą się nawet na dwa rodzaje - te dawane przyjaciołom i te, przeznaczone dla ukochanej osoby. W Stanach Zjednoczonych, Walentynki adresowane są nie tylko dla par, ale także dla wszystkich mieszkańców. Każdy otrzymuje wtedy drobny upominek w postaci bombonierki w kształcie serca. 

 

 

Podobne artykuły

Skomentuj

Bądź pierwszym, który skomentuje ten wpis!

Tagi