Pomysły na zabawy plastyczne dla przedszkolaka

Pomysły na zabawy plastyczne dla przedszkolaka
Drukuj Skomentuj

Wiosna nieustannie dostarcza inspiracji dla kreatywnych zabaw dla dzieci. Rodzice lub opiekunowie często nie zdają sobie sprawy, że materiały, które znajdujemy w naszych domach, mogą wspierać plastyczną aktywność przedszkolaka.

Pacynka


Każdy z nas z pewnością lubi wcielać się w różne role i brać udział w przedstawieniach. Wykorzystując zwykłe tekturowe rurki, można przygotować wiele różnych bajkowych postaci, które później zagrają główne role w dziecięcych przedstawieniach.

Potrzebne materiały: tekturowa rurka po folii aluminiowej, kolorowy papier, piłeczka pingpongowa, flamastry, pomponik, klej introligatorski, nożyczki.

Wykonanie: Rurkę oklejamy do połowy papierem, a następnie doklejamy do niej wykonane z papieru ręce postaci. Wyklejamy również kołnierzyk i guziki. Obrzeże rurki smarujemy klejem i przyklejamy piłeczkę, na której wcześniej narysowaliśmy buzię. Z papieru wycinamy koło, nacinamy je do połowy i zwijamy na kształt stożka. Powstanie czapka, którą przyklejamy do głowy – na jej czubku mocujemy pompon.

 

Staw


Byliście na spacerze w parku i widzieliście pływające po stawie kaczki lub łabędzie? Teraz możecie zrobić taki sam akwen u siebie w domu!

Potrzebne materiały: papierowy talerzyk, kolorowy blok techniczny, plastelina, farby, pędzelek, nożyczki.

Wykonanie: Talerzyk malujemy farbami na niebiesko. Z papieru wycinamy rośliny oraz kaczki i mocujemy je do talerzyka za pomocą plasteliny. Z plasteliny formujemy również kamienie i umieszczamy je w stawie.

 

Ptak


Wiosną nie wyobrażamy sobie dnia bez śpiewu ptaków – ich trele słychać wszędzie dookoła. Jeśli macie swój ulubiony gatunek ptaka, możecie w domu wykonać jego podobiznę.

Potrzebne materiały: kolorowe naklejki do metkowania towaru, kartka z bloku technicznego, guzik, klej introligatorski, ołówek.

Wykonanie: Na kartce rysujemy ołówkiem kontury dowolnego ptaka, a następnie wyklejamy je kolorowymi naklejkami. Zamiast naklejek, można użyć zwykłego kolorowego papieru, z którego będzie można zrobić tradycyjną wydzierankę. Guzik będzie udawał oko, więc należy przykleić go w odpowiednim miejscu.

 

Motyl


Na wiosennej łące pełno jest motyli, biedronek, pszczół i innych owadów. Warto przyjrzeć im się dokładnie, a później odwzorować w domu.

Potrzebne materiały: kolorowy blok techniczny, plastikowa łyżka, plastelina, flamastry, nożyczki.

Wykonanie: Do łyżki przyklejamy oczy oraz czułki motyla. Flamastrami zaznaczamy uśmiech i nos. Z papieru wycinamy skrzydła i ozdabiamy je według własnego uznania. Następnie przyklejamy je do łyżki za pomocą plasteliny. W ten sposób można zrobić wiele kolorowych motyli, które będą ozdobą dziecięcego pokoiku.

 

Bliżej Przedszkola nr 2/luty 2014/Katarzyna Michalec

 

Źródło: www.blizejprzedszkola.pl

Podobne artykuły

Skomentuj

Bądź pierwszym, który skomentuje ten wpis!

Tagi