Porady mamy dietetyczki jak zachęcić dzieci do zdrowego odżywiania

Porady mamy dietetyczki jak zachęcić dzieci do zdrowego odżywiania
Drukuj Skomentuj

Polskie dzieci tyją najszybciej w Europie – źle się odżywają, mało się ruszają. Już co piąte polskie dziecko ma nadwagę lub otyłość.

 

To bagaż na całe życie. To nie tylko nadmierna ilość tkanki tłuszczowej i większe obwody. To przede wszystkim zmieniony skład ciała, który wpływa na funkcjonowanie organizmu. Badania naukowe wskazują iż otyłość i jej konsekwencje mogą być skutecznie korygowane przez zdrowy tryb życia, prawidłowe nawyki żywieniowe i aktywność fizyczną.

Dietetyczka i mama - Katarzyna Błażejewska-Stuhr udowadnia, że za formę dzieci w dorosłym życiu jesteśmy odpowiedzialni my – rodzice. Już teraz.

 

PREMIERA książki 16 października 2019

 

W książce Zdrowe, szczupłe, pełne energii dziecko znajdziesz m.in.:

 

  • informacje o tym, się jakie są przyczyny otyłości i metody jej leczenia;
  • praktyczne informacje jak odżywiać dziecko – smacznie i zdrowo;
  • 60 przepisów na pyszne i zdrowe posiłki.


Książka jest podzielona na część teoretyczną w której znajdziemy wiele informacji budzących sumienia i poszerzających horyzonty rodzicielskiej troski. Kasia Błażejewska-Stuhr obala mity i zaopatrza rodzica w solidną wiedzę dietetyczną – jak twierdzi, to rodzina powinna być pierwszym dietetykiem i ekspertem w dziedzinie zdrowego żywienia, a także zachowań prozdrowotnych. Autorka podaje także swoje sprawdzone metody na budzenie w najmłodszych ochoty na warzywa i obdarowywanie dzieci słodyczami przez dziadków i znajomych. W kolejnych rozdziałach znajdziemy mnóstwo przepisów na śniadania, przekąski do szkoły, obiady, zupy, zdrowe wersje ulubionych deserków i koktajle. Na końcu książki znajdują się przepisy do samodzielnego wykonania przez twoją pociechę.

Autorka stwierdza, że dzieci często o wiele łatwiej niż dorośli przyswajają wiedzę i mają większą motywację do koniecznych zmian. Angażowanie dzieci w przygotowywanie koktajli z warzyw i owoców, zdrowych sprawia, że chętniej je piją i chcą je robić. 

Postaram się odpowiedzieć w prosty i praktyczny sposób jak karmić nasze dzieci, aby chciały i lubiły zdrowo jeść.
 
Katarzyna Błażejewska-Stuhr - dietetyk kliniczny, psychodietetyk. W proponowanych dietach, jak również w edukacji pacjentów kładzie nacisk na produkty sezonowe, regionalne i – co ważne – naturalne. Autorka i współautorka bestsellerowych książek, m.in.: Koktajle dla zdrowia i urody, czyli jak zamieszać w swoim życiu; Superkoktajle dla zdrowia i urody, czyli koktajle z superfoods; Uczta dla dwojga;  Uczta dla maluszka.

 

 
Zdrowe i pełne energii dziecko
Autor: Katarzyna Błażejewska-Stuhr

Premiera: 16.10.2019 r.
Kategoria kulinaria
Liczba stron: 240
Format: 165 x 220 mm
Oprawa: miękka ze skrzydełkami
ISBN: 978-83-8132-092-4
EAN: 9788381320924
sugerowana cena detaliczna: 39,90 złKsiążka dostępna na stronie sklep.zwierciadlo.pl i w dobrych księgarniach

Podobne artykuły

Skomentuj

Bądź pierwszym, który skomentuje ten wpis!

Tagi