Kasia Skóra

Kasia Skóra prowadzi Klub Malucha Tup-Tup w Krakowie, ukończyła studia z zakresu...
Marysia,

Wyprawka przedszkolaka

Od września nasza córeczka po raz pierwszy idzie do przedszkola. Jak powinnam przygotować tak zwaną wyprawkę?
Rodzice radzą: 0 wiecej
mama Liwki,

Opóźniony rozwój mowy dziecka

Witam. Jestem mamą 3-letniej Liwki. Moja córeczka słabo mówi. A właściwie mowa sprowadza się do jej „własnego języka”. Od września zapisaliśmy ją do przedszkola. Co możemy zrobić aby ułatwić jej ten start?
Rodzice radzą: 0 wiecej
 • Dlaczego dziecko gryzie

  Mój synek ma 4 latka i od roku chodzi do prywatnego przedszkola. Wychowawczyni zwróciła mi uwagę, że Kubuś szczypie i gryzie w przedszkolu inne dzieci. W domu jest spokojnym chłopcem. Dlaczego tak jest? Jak to zmienić? Wiktor
  Rodzice radzą: 1 wiecej

  Wycieczka do zoo

  Jestem mamą 4-letniej Kingi. Moja córeczka bardzo lubi chodzić do przedszkola, często opowiada o tym co się każdego dnia dzieje. Dzieci z przedszkola wyjeżdżają na wycieczkę busem do ZOO. Kinga bardzo chce pojechać, ale boi się jeździć autobusami i busami, toleruje jedynie jazdę samochodem osobowym. Co zrobić? Może nie powinna jechać?
  Rodzice radzą: 1 wiecej
  lukasz,

  Czy wszystkie maluchy muszą leżakować?

  Czy wszystkie maluchy muszą leżakować? Moje dziecko nie sypia już w dzień, jest bardzo energiczne nie potrafi na dłuższą chwilę się zatrzymać. Ostatnio przyszedł z przedszkola i był smutny bo Pani kazała mu spać. Czy to obowiązkowe w przypadku grupy najmłodszej?
  Rodzice radzą: 0 wiecej

  Nasze dziecko idzie do przedszkola

  Po ukończeniu trzeciego roku życia znaczna liczba dzieci zaczyna uczęszczać do przedszkola. W tym momencie rozpoczyna się dramat dorosłych i ich pociech. Rodzice lub dziadkowie muszą patrzeć na rozpaczające dziecko i mimo to odprowadzać je do przedszkola. Są przekonani, że tak trzeba, bo malec wiele skorzysta. Jeżeli rozpacz dziecka trwa dłużej, zaczynają mieć wątpliwości, a nawet rezygnują z...
  Rodzice radzą: 0 wiecej
  Agnieszka,

  Adaptacja do przedszkola

  Mój synek skończył 3 latka. Do tego czasu mieszkaliśmy na wsi z dziadkami. Tam gdzie mieszkamy jest mało dzieci, a przedszkole oddalone jest o 10 kilometrów. W związku z tym, że znaleźliśmy pracę w mieście, przeprowadzamy się a Szymonek będzie mógł chodzić do przedszkola. Mam duże obawy, co startu synka w przedszkolu. Do tej pory to wyłącznie ja, przy pomocy...
  Rodzice radzą: 1 wiecej
  rodzice,

  Jak wybrać przedszkole

  Jakie przedszkole jest lepsze, państwowe czy prywatne? Nasza córeczka ma dwa lata i już zastanawiamy się nad zapisaniem jej do przedszkola, tylko nie wiemy czy do państwowego, czy do prywatnego?
  Rodzice radzą: 2 wiecej
  Maria,

  Bunt 6 latka

  Moje 6-letnie dziecko ciągle jest na nie. Cokolwiek nie proponuję zawsze odpowiada nie, szczególnie gdy proszę aby w czymś pomogła. Dlaczego tak się dzieje? Jak powinnam postępować?
  Rodzice radzą: 0 wiecej