Kasia Skóra

Kasia Skóra prowadzi Klub Malucha Tup-Tup w Krakowie, ukończyła studia z zakresu...
Anna Kolak-Malec,

Awans zawodowy - przedszkole niepubliczne

Dzień dobry, chciałabym zapytać, czy w przedszkolu niepublicznym trzeba być zatrudnionym z Karty Nauczyciela, żeby robić awans zawodowy? Jeśli się jest zatrudnionym na umowę o pracę jako nauczyciel i posiada się odpowiednie kwalifikacje, to zrobienie awansu jest niemożliwe?
Rodzice radzą: 0 wiecej
Agnieszka,

Ubogi zasób słów u dziecka

Witam, mój 20-miesięczny syn Kacper niewiele mówi. Zdarza mu się wypowiadać tylko pojedyncze słowa typu: mama, tata, daj, nie i kaka – nazywa w ten sposób swoją starszą siostrę. Plusem jest to, że Kacper wykonuje moja polecenia i zwraca wzrok w moją stronę, jeśli wypowiem jego imię. Czy powinnam obawiać się, że rozwój mowy mojego dziecka jest zaburzony?
Rodzice radzą: 0 wiecej
Piotr,

Dziecko płacze zamiast spać

Dzień dobry, mam następujący problem z usypianiem naszego 18-miesięcznego synka. Zwykle kąpiemy dziecko około godziny 19:00, później karmimy i kładziemy do łóżeczka, które stoi w naszej sypialni. Adaś zasypia bez problemu, a pomaga mu w tym lekkie klepanie po pupie. Niestety przed północą syn budzi się, wstaje w łóżeczku i nie chce już spać. Kiedy powtarzamy...
Rodzice radzą: 0 wiecej
 • Marta,

  Problem z chodzeniem do przedszkola

  Ostatnio zauważyłam, że moje dziecko nie chce chodzić do przedszkola, skarżąc się na ból brzucha. Chodzi rano do ubikacji i mówi, że boi się sytuacji, że brzuch zacznie znowu boleć na lekcji. Parę razy córka z tego powodu była zwalniana do domu. Pytałam nauczycieli, jak sobie radzi na zajęciach i czy nie ma z nią żadnych problemów, lecz zapewniono mnie że wszystko...
  Rodzice radzą: 0 wiecej
  Malgorzata Riemer,

  Dlaczego dziecko staje się niegrzeczne kiedy rodzina jest w komplecie

  Witam. Mam problem z synkiem czterolatkiem...Kiedy jestem z nim sama jest grzeczny słucha się i nie mam z nim większych problemów, natomiast kiedy tato pojawia się na horyzoncie, w dziecko wstępuje 'diabeł'. Kompletnie przestaje się słuchać zarówno mnie - matki, jak i ojca. Jest ciężko taką sytuację wytrzymać zwłaszcza, że jest tak zawsze i od zawsze. Chcielibyśmy cieszyć się...
  Rodzice radzą: 0 wiecej
  Agata,

  Rówieśnicy dokuczają mojemu dziecku...

  Dzień dobry, mój syn Franio ma 4 latka i ostatnio po powrocie z przedszkola skarży się, że jego rówieśnik bije go i zabiera mu zabawki. Po zadaniu kilku pytań, powiedział jeszcze, że inne dzieci też zachowują się podobnie, że go nie lubią. Jak najdelikatniej wyjaśnić tę sytuację, aby nie odbiła się na moim dziecku?
  Rodzice radzą: 0 wiecej
  Jola,

  Przedszkole - brak miejsc w grupie

  Witam, mam pytanie. Podłączono u nas przedszkole do szkoly i utworzono 3 oddziały: zerówkę, 4-5 latki i 2,5-3 latki. Córka powinna byc w gr 4-5, ale zabrakło miejsc i przepisałam ją do młodszej. Grupą 4-5 latków zajmuje sie opiekun i stażysta. Czy da się coś zrobic, aby córka była w starszej grupie?
  Rodzice radzą: 0 wiecej
  Kinga,

  Dziecko boi się jeździć w foteliku...

  Jestem mamą 9-miesięcznego Kuby. Jest to bardzo ruchliwy i ciekawy świata maluch. Niedługo wybieramy się na rodzinne wakacje, ale od pewnego czasu zmagamy się z pewnym problemem. Kuba ewidentnie boi się jazdy w foteliku, dlatego każda przejażdżka samochodem staje się dla nas kłopotliwa. Nawet jeśli na chwilę uda się go czymś zająć, po kilka minutach orientuje się, że jest zapięty i wpada w...
  Rodzice radzą: 0 wiecej
  Ania,

  Praca z grupą żłobkową

  Witam, założyłam klub dla dzieci w wieku 2-5 lat, który działa w godzinach 7:00-17:00. Większość maluchów to dzieci 2-letnie, więc pole działania jest nieco ograniczone. Co można robić z taką grupą żłobkową?
  Rodzice radzą: 0 wiecej
  Jacek,

  Kieszonkowe

  Dzień dobry, w jakim wieku dziecko powinno dostawać kieszonkowe i jak nauczyć poszanowania wartości pieniądza? Będę wdzięczny za kilka przykładów. Pozdrawiam.
  Rodzice radzą: 0 wiecej
  Iwona,

  Karny jeżyk

  Chciałam zapytam, czy metoda tzw. 'karnego jeżyka' jest dobra dla dzieci. Interesuję się wszystkimi formami time out, które stosuję w wychowaniu swojej 4-letniej córki. Na co powinnam zwrócić uwagę wykorzystując takie sposoby?
  Rodzice radzą: 0 wiecej
  Beata,

  Jak zapobiec aftom?

  Odkąd mój syn poszedł do przedszkola, w jamie ustnej często robią mu się afty. Widać, że jest to dla niego bolesne, bo płacze i nie chce przez to jeść. Czy jest sposób, który pomoże zwalczyć raz na zawsze te przykre dolegliwości?
  Rodzice radzą: 0 wiecej
  Pola,

  Awans

  Jestem absolwentką studiów licencjackich kierunku pedagogiki opiekuńczo-wychowawczej. Od maja pracuje w niepublicznym przedszkolu. Czy od września mogę zacząć awans?
  Rodzice radzą: 0 wiecej