Kasia Skóra

Kasia Skóra prowadzi Klub Malucha Tup-Tup w Krakowie, ukończyła studia z zakresu...
Malgorzata Riemer,

Dlaczego dziecko staje się niegrzeczne kiedy rodzina jest w komplecie

Witam. Mam problem z synkiem czterolatkiem...Kiedy jestem z nim sama jest grzeczny słucha się i nie mam z nim większych problemów, natomiast kiedy tato pojawia się na horyzoncie, w dziecko wstępuje 'diabeł'. Kompletnie przestaje się słuchać zarówno mnie - matki, jak i ojca. Jest ciężko taką sytuację wytrzymać zwłaszcza, że jest tak zawsze i od zawsze. Chcielibyśmy cieszyć się...
Rodzice radzą: 0 wiecej
Agata,

Rówieśnicy dokuczają mojemu dziecku...

Dzień dobry, mój syn Franio ma 4 latka i ostatnio po powrocie z przedszkola skarży się, że jego rówieśnik bije go i zabiera mu zabawki. Po zadaniu kilku pytań, powiedział jeszcze, że inne dzieci też zachowują się podobnie, że go nie lubią. Jak najdelikatniej wyjaśnić tę sytuację, aby nie odbiła się na moim dziecku?
Rodzice radzą: 0 wiecej
 • Jola,

  Przedszkole - brak miejsc w grupie

  Witam, mam pytanie. Podłączono u nas przedszkole do szkoly i utworzono 3 oddziały: zerówkę, 4-5 latki i 2,5-3 latki. Córka powinna byc w gr 4-5, ale zabrakło miejsc i przepisałam ją do młodszej. Grupą 4-5 latków zajmuje sie opiekun i stażysta. Czy da się coś zrobic, aby córka była w starszej grupie?
  Rodzice radzą: 0 wiecej
  Kinga,

  Dziecko boi się jeździć w foteliku...

  Jestem mamą 9-miesięcznego Kuby. Jest to bardzo ruchliwy i ciekawy świata maluch. Niedługo wybieramy się na rodzinne wakacje, ale od pewnego czasu zmagamy się z pewnym problemem. Kuba ewidentnie boi się jazdy w foteliku, dlatego każda przejażdżka samochodem staje się dla nas kłopotliwa. Nawet jeśli na chwilę uda się go czymś zająć, po kilka minutach orientuje się, że jest zapięty i wpada w...
  Rodzice radzą: 0 wiecej
  Ania,

  Praca z grupą żłobkową

  Witam, założyłam klub dla dzieci w wieku 2-5 lat, który działa w godzinach 7:00-17:00. Większość maluchów to dzieci 2-letnie, więc pole działania jest nieco ograniczone. Co można robić z taką grupą żłobkową?
  Rodzice radzą: 0 wiecej
  Jacek,

  Kieszonkowe

  Dzień dobry, w jakim wieku dziecko powinno dostawać kieszonkowe i jak nauczyć poszanowania wartości pieniądza? Będę wdzięczny za kilka przykładów. Pozdrawiam.
  Rodzice radzą: 0 wiecej
  Iwona,

  Karny jeżyk

  Chciałam zapytam, czy metoda tzw. 'karnego jeżyka' jest dobra dla dzieci. Interesuję się wszystkimi formami time out, które stosuję w wychowaniu swojej 4-letniej córki. Na co powinnam zwrócić uwagę wykorzystując takie sposoby?
  Rodzice radzą: 0 wiecej
  Beata,

  Jak zapobiec aftom?

  Odkąd mój syn poszedł do przedszkola, w jamie ustnej często robią mu się afty. Widać, że jest to dla niego bolesne, bo płacze i nie chce przez to jeść. Czy jest sposób, który pomoże zwalczyć raz na zawsze te przykre dolegliwości?
  Rodzice radzą: 0 wiecej
  Pola,

  Awans

  Jestem absolwentką studiów licencjackich kierunku pedagogiki opiekuńczo-wychowawczej. Od maja pracuje w niepublicznym przedszkolu. Czy od września mogę zacząć awans?
  Rodzice radzą: 0 wiecej
  Agnieszka,

  Bałaganiarstwo

  Moja 6-letnia córka Klara jest okropnym bałaganiarzem. Mimo próśb, w ogóle nie chce sprzątać w swoim pokoju. Jak ją przekonać, by po sobie sprzątała?
  Rodzice radzą: 0 wiecej
  Gosia,

  Córka nie potrafi przegrywać

  Witam, kiedy gram z moją córką w planszówki, koniecznie musi wygrać, bo inaczej wybucha płaczem. Ostatnio wpadła w wielką histerię i zaczęła ze złości rzucać pionkami. Dla świętego spokoju powtórzyłyśmy grę i tym razem dałam jej wygrać. Boję się, że jak pójdzie do szkoły, to będzie jeszcze gorzej. Czy są na to jakieś sposoby?
  Rodzice radzą: 0 wiecej
  Basia Barwińska,

  Pomoc nauczyciela

  Chciałabym zatrudnić w niepublicznym punkcie przedszkolnym pomoc nauczyciela. Jakie musi mieć wykształcenie?
  Rodzice radzą: 0 wiecej
  Sylwia,

  Prezent urodzinowy dla 5-latka

  Pani Kasiu, niedługo wybieram się na 5-te urodziny mojego chrześniaka. Niestety nie bardzo wiem co mogłabym mu kupić. Kiedy go odwiedzam, zauważyłam, że jego rodzice pozwalają mu długo grać na konsoli, co myślę nie jest dla niego korzystne. Później maluch nie chce przestać i ma problemy ze zjedzeniem obiadu. Nie chcę kupować kolejnej gry. Mogłaby mi Pani coś doradzić?
  Rodzice radzą: 0 wiecej