Kasia Skóra

Kasia Skóra prowadzi Klub Malucha Tup-Tup w Krakowie, ukończyła studia z zakresu...
Jacek,

Kieszonkowe

Dzień dobry, w jakim wieku dziecko powinno dostawać kieszonkowe i jak nauczyć poszanowania wartości pieniądza? Będę wdzięczny za kilka przykładów. Pozdrawiam.
Rodzice radzą: 0 wiecej
Iwona,

Karny jeżyk

Chciałam zapytam, czy metoda tzw. 'karnego jeżyka' jest dobra dla dzieci. Interesuję się wszystkimi formami time out, które stosuję w wychowaniu swojej 4-letniej córki. Na co powinnam zwrócić uwagę wykorzystując takie sposoby?
Rodzice radzą: 0 wiecej
Beata,

Jak zapobiec aftom?

Odkąd mój syn poszedł do przedszkola, w jamie ustnej często robią mu się afty. Widać, że jest to dla niego bolesne, bo płacze i nie chce przez to jeść. Czy jest sposób, który pomoże zwalczyć raz na zawsze te przykre dolegliwości?
Rodzice radzą: 0 wiecej
 • Pola,

  Awans

  Jestem absolwentką studiów licencjackich kierunku pedagogiki opiekuńczo-wychowawczej. Od maja pracuje w niepublicznym przedszkolu. Czy od września mogę zacząć awans?
  Rodzice radzą: 0 wiecej
  Agnieszka,

  Bałaganiarstwo

  Moja 6-letnia córka Klara jest okropnym bałaganiarzem. Mimo próśb, w ogóle nie chce sprzątać w swoim pokoju. Jak ją przekonać, by po sobie sprzątała?
  Rodzice radzą: 0 wiecej
  Gosia,

  Córka nie potrafi przegrywać

  Witam, kiedy gram z moją córką w planszówki, koniecznie musi wygrać, bo inaczej wybucha płaczem. Ostatnio wpadła w wielką histerię i zaczęła ze złości rzucać pionkami. Dla świętego spokoju powtórzyłyśmy grę i tym razem dałam jej wygrać. Boję się, że jak pójdzie do szkoły, to będzie jeszcze gorzej. Czy są na to jakieś sposoby?
  Rodzice radzą: 0 wiecej
  Basia Barwińska,

  Pomoc nauczyciela

  Chciałabym zatrudnić w niepublicznym punkcie przedszkolnym pomoc nauczyciela. Jakie musi mieć wykształcenie?
  Rodzice radzą: 0 wiecej
  Sylwia,

  Prezent urodzinowy dla 5-latka

  Pani Kasiu, niedługo wybieram się na 5-te urodziny mojego chrześniaka. Niestety nie bardzo wiem co mogłabym mu kupić. Kiedy go odwiedzam, zauważyłam, że jego rodzice pozwalają mu długo grać na konsoli, co myślę nie jest dla niego korzystne. Później maluch nie chce przestać i ma problemy ze zjedzeniem obiadu. Nie chcę kupować kolejnej gry. Mogłaby mi Pani coś doradzić?
  Rodzice radzą: 0 wiecej
  Olga,

  Dziecko boi się samo spać

  Dzień dobry, moja córka ma 4 lata i nie chce spać sama. Nie pomaga siedzenie przy jej łóżku ani czytanie bajek. Kiedy wychodzę z pokoju od razu zanosi się płaczem i przybiega do sypialni mojej i męża. Wiem, że już czas, aby odzwyczaić ją od tego nawyku, lecz ostatnio cały czas mała zasypia z nami. Kiedy ją pytam, czy się czegoś boi, mówi, że widzi potwory. Jest na to jakiś...
  Rodzice radzą: 0 wiecej
  Basia Barwińska,

  Zatrudnienie nauczycieli i pomocy n-l

  Otwieram niepubliczny punkt przedszkolny. Planuję na 25 osób, aczkolwiek w pierwszym roku może to być zdecydowanie mniejsza grupa. Ilu nauczycieli zatrudnić? Ile godzin taki n-l pracuje? I czy pomoc n-l musi być?
  Rodzice radzą: 0 wiecej
  Aldona,

  Problem z zazdrosną babcią

  Mam przybranego synka Krzysia, który ma teraz 3,5 roku, ale ja opiekuję się nim od 2 roku życia. Niestety jego babcia jest bardzo zazdrosna o moje relacje z dzieckiem. Kupuje małemu tonę słodyczy, chociaż jestem temu przeciwna i ciągle chce z nim przebywać. Często zabiera go do siebie, a kiedy przyjeżdżam, by zabrać dziecko do domu, Krzyś płacze i mówi, że chce zostać z babcią....
  Rodzice radzą: 0 wiecej
  Magda,

  Wstydliwa sytuacja w przedszkolu...

  W przedszkolu, do którego chodzi moja córka doszło do bardzo przykrej sytuacji. Dzieci w tej placówce mają czas leżakowania. Kiedy córka zapytała panią przedszkolankę, czy może zrobić siusiu, kobieta stwierdziła, że wcześniej pytała, czy nikt nie musi iść do toalety i odesłała Klaudię. Kiedy przyszłam ją odebrać, miała przemoczone ubranie, a pracownica powiedziała...
  Rodzice radzą: 0 wiecej
  Kasia,

  Gdzie posłać dziecko?

  Ostatnio moja koleżanka zachwalała prywatne przedszkole, do którego wysłała swojego syna. Zastanawiam się jednak, czy jest sens zapisywać tam dziecko, skoro w publicznym też są wolne miejsca. Jakie są zalety takiego prywatnego przedszkola?
  Rodzice radzą: 0 wiecej
  Bożena,

  Gdzie zdiagnozować dziecko?

  Dzień dobry, mam duży problem z moją 3 letnią Julką. Córka jest bardzo pobudzona, ma problemy ze spaniem, wszystko ją rozprasza. Jedząc zupę wstaje 3 razy, a kiedy coś rozleje siada i zaczyna się w tym bawić. Ostatnio nakryłam ją, jak darła kartki w książce. Zamiast chodzić, często się przewraca, krzyczy i marudzi. Czy to jakieś zaburzenie umysłowe? Do jakiej poradni powinnam się wybrać...
  Rodzice radzą: 0 wiecej