Powraca temat sześciolatków w szkole!

Powraca temat sześciolatków w szkole!
Drukuj Skomentuj

Internetowe wydanie dziennika „Rzeczpospolita” informuje, że w przyszłym roku sześciolatki mogą nie iść do pierwszej klasy! W planach jest bowiem nowelizacja ustawy o systemie oświaty.

Być może już w przyszłym roku szkolnym sześciolatki nie będą musiały iść do pierwszej klasy. Rodzice znowu dostaną wolną rękę – uczniem zostanie to dziecko, które wykaże psychofizyczną dojrzałość do podjęcia nauki w szkole. Tak przynajmniej przewiduje projekt nowelizacji ustawy o systemie oświaty.

Już teraz zmianom niechętnie przyglądają się Związek Nauczycielstwa Polskiego oraz gminy. Te ostatnie mają bowiem obowiązek zapewnić wszystkim dzieciom w odpowiednim wieku miejsce w przedszkolu. Jeśli sześciolatki ponownie do nich wrócą, tych miejsc może po prostu zabraknąć.

Wygląda na to, że dyskusja dotycząca obowiązku szkolnego sześciolatków rozgorzeje ponownie. To, że taki projekt nowelizacji powstał, nie oznacza, iż na pewno wejdzie w życie. Konieczne są jeszcze konsultacje społeczne oraz głosowanie. Wszystko powinno rozstrzygnąć się w ciągu najbliższych miesięcy.

Czytaj więcej: rp.pl >>>

Podobne artykuły

Skomentuj

Bądź pierwszym, który skomentuje ten wpis!

Tagi